Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 11.09.2021 - 08:00

Star Wars medley na osmistrunnou elektroakustiku

Venezuelský prog-fusion kytarista Felix Martin sice standardně používá dvoukrkou 16strunnou elektrickou kytaru, ale pro hudební produkci, zaznamenanou na jednom z jeho nejnovějších videí, zvolil osmistrunnou akustiku Zeus vyrobenou v Custom Shopu kalifornské značky Kiesel Guitars. Speciál s headless konstrukcí (bez hlavice) má duální menzuru, kompenzované pražce, kobylku Hipshot se samostatnými kameny a ozvučení zajišťuje systém firmy L.R. Baggs.

Na rozdíl od drtivé většiny hráčů dává Martin téměř výhradně přednost obouručné hře na hmatníku s využitím čtyřprstého tappingu, což mu umožňuje vytvářet netradiční harmonické a melodické struktury, při jejichž poslechu vzniká v některých pasážích pocit, že hraje více nástrojů. Zmíněné video nabízí Martinovu úpravu hlavního hudebního tématu ze slavné sci-fi ságy Hvězdné války, k němuž přidal i kompozici Imperial March ze stejné filmové série. Rytmiku obstaral stabilní spolupracovník hlavního protagonisty, bubeník Lang Zhao.

Tagy Felix Martin Star Wars

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY