Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 04.03.2023 - 08:00

200 basistů hraje queenovský hit Under Pressure

Skladba Under Pressure, kterou složili Queen společně s Davidem Bowiem a v roce 1982 ji umístili na album Hot Space, je postavena na basové figuře Johna Deacona, jež patří k nejvýraznějším a pro lidské ucho nejlépe zapamatovatelným groovům osmdesátkového mainstreamového rocku. Vznik této figury je sice střídavě přisuzován Bowiemu a Deaconovi, ale autorství nic nemění na faktu, že bez dané figury by hit Under Pressure nikdy nebyl zaznamenán na tehdy ještě magnetický pás.

Hold tomuto songu se rozhodl vzdát britský baskytarista Charles Berthoud, který po vzoru hromadných akcí z produkce společnosti Rockin’ 1000 uspořádal na fotbalovém stadionu v brazilském Sao Paulu setkání dvou stovek basistů. Ti dostali jasný part tvořený nezaměnitelnou basovou linkou, zatímco Berthoud se ujal sólového postu a skladbu obohacoval o původní melodie. Průběh akce demonstruje první přiložené video, druhý záznam ze stejného stadionu přibližuje funkovou souhru slapujícího hlavního protagonisty s 200 bubeníky

Tagy Charles Berthoud Queen – Under Pressure

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY