Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.02.2023 - 08:00

Basista Charles Berthoud a jeho speciální verze songu Duality od Slipknot

Britský baskytarista Charles Berthoud je mezi muzikanty pojmem, o čemž svědčí také jeho úspěšná kariéra youtubera, který má na svém kontě téměř 1.5 milionu odběratelů, sledujících Berthoudova videa, jimž vévodí nejrůznější speciální cover verze známých skladeb nejrůznějších žánrů. Do těch extrémnějších patří i song Duality, jenž americká metalová parta Slipknot umístila na album Vol. 3: (The Subliminal Verses), vydané v roce 2004 u labelu Roadrunner Records.

Berthoud pojal zmíněnou metalovou hymnou po svém, což potvrzuje i název videa „Když vám Slipknot dají na konkurz 60 sekund“. Během této doby předvede basista celou škálu herních technik, a to s ohromující lehkostí a přesností. Záznam, který má už 1.6 milionu zhlédnutí, je ukázkou bleskurychlé hmatníkové pyrotechniky a skvělé práce pravé ruky kombinující klasickou hru prsty, tapping, slap atd. V nahrávce byla použita čtyřstrunná basa Herr Schwarz od německé značky LaFay, vybavená přelaďovači typu D-Tuner u každé struny.

Tagy Charles Berthoud Slipknot

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY