Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvukové karty Solid State Logic SSL 12 a ESI Neva Uno / Duo

Společnost Solid State Logic zařadila do svého portfolia profesionální zvukovou USB kartu SSL 12 (12-in/8-out), která zaujala pozici nové vlajkové lodi v kategorii desktopových modelů SSL. Ve stejné době představila dvojici novinek také značka ESI – karty nesoucí označení Neva Uno a Neva Duo jsou na rozdíl od SSL určeny především podcasterům, mají velmi intuitivní ovládání a mohou se pochlubit skutečně nízkými cenami.

SSL 12 disponuje čtveřicí analogových mikrofonních předzesilovačů (XLR/TRS) s high-pass filtrací, fantomovým napájením 48 V a gainem až 62 dB, dvěma jackovými vysokoimpedančními vstupy pro záznam kytar či baskytar, potenciometrem úrovně monitoringu, čtyřmi monitorovými výstupy, osmikanálovým konektorem ADAT, portem USB-C, DIN zdířkami MIDI In/Out a dvěma sluchátkovými výstupy s nezávislými hlasitostmi.

Integrován je talkback mikrofon, čtveřice diodových meterů, funkce Cut, Alt a pro každý mikrofonní kanál zde najdeme i tlačítka Legacy 4K navázané na obvod zvýrazňující vyšší frekvence a přidávající do signálu jemné harmonické zkreslení ve stylu konzolí SSL 4000. Zmíněná funkce je ideální pro dodání charakteru a ostrosti vokálům a nástrojům.

Ke kartě je dodáván softwarový balíček obsahující Komplete Start Hybrid Keys od Native Instruments, AAS Session Bundle, SSL Vocalstrip a Drumstrip, DAW Ableton Live 11 Lite, IK Multimedia Amplitube 5 SE, Celemony Melodyne Essential a 1.5 GB smyček plus samplů z Loopcloudu. Cena setu: cca 530 dolarů.

Karty ESI Neva Uno a Duo jsou sice primárně zaměřeny na podcasting, streaming a příbuzné aktivity, ale bez problémů si poradí také s nahráváním nástrojů a zpěvových linek v domácím studiu i v terénu. Verze Uno (2x2) nabízí jeden kombinovaný a jeden jackový vstup, sluchátkový konektor a dva RCA výstupy. Varianta Neva Duo přidává druhý kombinovaný line/mic/Hi-Z vstup, sluchátková zdířka dostala potenciometr hlasitosti a využít lze dva jackové symetrické výstupy.

USB-C 3.1 modely ESI jsou osazeny převodníky pracujícími s rozlišením 24-bit / 192 kHz, nechybí fantomové napájení kondenzátorových mikrofonů, přiložen je kabel USB-C – USB-A a software Bitwig Studio 8-Track, Steinberg WaveLab LE, Cubasis LE a inTone 2 ESI Edition. Evropská ceny: ESI Neva Uno cca 60 eur, Neva Duo cca 85 eur.

Tagy Solid State Logic Solid State Logic SSL 12 ESI Neva Uno ESI Neva Duo ESI

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY