Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvuková USB karta Rode AI-1

Australský výrobce studiové techniky Rode oznámil výrobu své první zvukové USB karty AI-1, která bude zpočátku nabízena jako součást sady Rode AI-1 Complete Studio Kit, obsahující kromě AI-1 také kardiodní kondenzátorový mikrofon Rode NT-1 s odpruženým shock mountem SMR, ochranným pop filtrem, kabely (XLR, USB C/A) a součástí balení bude i aplikace Ableton Live Lite.

Jednoduše řešená, jednokanálová karta v kompaktním celokovovém šasi je osazena kombinovaným (XLR/jack) analogovým vstupem s konektorem Neutrik Combo pro připojení mikrofonu nebo nástroje a kvalitní zvuk zaručuje předzesilovač zapojený ve třídě Class A, doplněný převodníky 24-bit/96kHz.

Hlavní panel je kromě vstupu osazen potenciometrem vstupního gainu (0 až 45 dB) sloužícím zároveň jako tlačítko aktivující phantomové napájení s indikační červenou diodou (P48), zatímco levá dioda informuje o případném přebuzení vstupního obvodu. Pravým potenciometrem zapínáme a nastavujeme hlasitost direct monitoringu a nechybí samozřejmě sluchátkový vstup.

Zadní strana je vyhrazena pro dvojici jackových audio výstupů (L/R) a konektor portu USB 3.0 typu C. Karta disponuje frekvenčním rozsahem 20 Hz - 20 kHz, dynamickou odezvou až 104 dB a je plně kompatibilní s platformami Mac i Windows (OS 10.10 a novější / W7 a novější), takže odpadá nutnost instalace ovladačů.

Zvuková USB karta Rode AI-1 by se měla jako součást setu Rode AI-1 Complete Studio Kit objevit na evropském trhu pravděpodobně v průběhu ledna a prodej samostatného modelu AI-1 bude startovat o několik týdnů později. Cena balíčku s kartou, mikrofonem, příslušenstvím a softwarem se má pohybovat okolo 330 eur.

Tagy Rode Rode AI-1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY