Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zoom Am7: USB-C mikrofon pro Android

V poslední době sype firma Zoom z rukávu jednu novinku za druhou, což po dvojici podcastingových rekorderů PodTrak P4/P8, dynamickém mikrofonu ZDM-1, systému H8 nebo mini nahrávadel F2/F2-BT potvrzuje další přírůstek v podobě kompaktního stereofonního mobilního USB-C mikrofonu Am7, určeného pro připojení ke smartphonům postaveným na platformě Android.

Model, jehož název bude patrně u mnoha muzikantů evokovat jeden z nejznámějších mollových septakordů, využívá dvojici vertikálně i horizontálně otočných kapslí chráněných kovovou mřížkou, na těle najdeme kolečkový potenciometr gainu o rozmezí +3 až +43 dB, trojici diod informujících o úrovni citlivosti vstupního signálu a posuvný spínač volící mezi stereo režimy M-S a 90 či 120 stupňů.

Konektivita sestává ze sluchátkového/linkového minijackového výstupu a USB-C konektoru, umístěného na spodní straně šasi, jejíž část je v případě potřeby odnímatelná, takže Am7 by měl být bez problémů kompatibilní s většinou smartphonů. Díky oboustrannému USB-C portu zvládá mikrofon také selfie mod (viz. poslední přiložené video) a na výběr jsou režimy Audio a Video.

Důležitou součást představuje volně dostupná firemní aplikace Handy Recorder App, která kromě pohodlné editace zajišťuje nahrávání, audio monitoring s téměř nulovou latencí, přímý upload na Soundcloud, Google Drive apod., nechybí ekvalizace, reverby, masteringová sekce, optimalizace šířky báze (Focus – Wide), normalizace a další položky. Výrobce udává že vedle této aplikace je mikrofon použitelný také s řadou jiných podobně koncipovaných softwarů.

Flexibilní mobilní USB-C mikrofon Zoom Am7 o rozměrech 54.5 x 57.2 x 26.5 mm a hmotnosti cca 32 g je osazen převodníky 16-bit/44.1/48 kHz, maximální hodnota SPL činí 120 dB a napájení je samozřejmě řešeno prostřednictvím hostitelského telefonu. Cena byla v případě českého trhu, kde se novinka objeví pravděpodobně v druhé půli března, nastavena okolo 2600 Kč včetně pěnového windscreenu.

Tagy Zoom Zoom Am7

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY