Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nahrávací systémy Zoom H1, H4 a H6 řady Essential

Na evropský trrh se v brzké době dostane trojice kapesních rekorderů H1, H4 a H6 z edice Essential, které firma Zoom poprvé představila na zimním veletrhu NAMM. Všechny modely se v dané kategorii mohou pochlubit špičkovou kvalitou záznamu s rozlišením 32-bit (float) / 96 kHz pro transparentní nahrávání bez clippingu, což potvrzují slova výrobce, že „nikdy nebudete muset upravovat úrovně“, a také přepracovaným ovládáním zajišťujícím hudebníkům, podcasterům, filmařům a dalším uživatelům rychlou a přehlednou editaci. Vestavěn je limiter, reproduktor, port USB-C, sluchátkový výstup a slot pro karty Micro SD / SDHC / SDXC s kapacitou až 1 TB.

V případě potřeby lze dokoupit malý adaptér Bluetooth BTA-1, sloužící k bezdrátové synchronizaci zvuku a videa s ostatními zařízeními prostřednictvím časového kódu. Výhodou je i možnost pohybovat se v menu pomocí zvukových popisů, nabízených v několika jazycích, a samozřejmostí je doprovodná mobilní aplikace pro detailní nastavení rekorderu a jeho vzdálené ovládání.

Nejmenší a zároveň finančně nejdostupnější verze H1 Essential s oficiální cenovkou cca 110 eur, který firma označuje jako „nejsnadněji použitelný rekorder na světě“, dostala stereofonní mikrofony XY zvládající maximální úroveň SPL až 120 dB, nový monochromatický OLED displej a nechybí funkce overdubbing, auto record, pre-record, lo-cut nebo timer. Dvoustopý model s jedním analogovým vstupem a výstupem je možno využít také jako USB-C mikrofon pro platformy PC, Mac, iOS, Android a současně nahrávat na SD kartu. Napájení obstarává zmíněný port (5V) či dvě tužkové AAA baterie s výdrží 10 hodin provozu.

Varianta H4 Essential (cca 220 eur) představuje nástupce oblíbeného modelu H4nPro a nabízí čtyři stopy, barevný LCD displej, duální A/D převodníky, vylepšené XY mikrofony s SPL 130 dB, mixer pro nastavení úrovně zvuku každého tracku, dva XLR/TRS vstupy, minijackový mic/line konektor a mixer. Ovladače typu soft-touch zaručují tichý provoz, stejně jako u varianty H6 lze využít integrovanou USB-C kartu a přidáno bylo fantomové napájení pro externí kondenzátorové mikrofony. Oproti modelu H1 E je pro bateriové napájení třeba čtyř AAA článků.

Šestistopá vlajková loď H6 Essential (cca 330 eur) s robustním šasi a nadstandardní flexibilitou umožňuje při plném využití výsledný záznam až osmi tracků, k dispozici jsou čtyři kombinované vstupy XLR/jack, dva analogové výstupy a dvojice prémiových mikrofonů s vyměnitelnými X/Y kapslemi System 3.0 s maximální hranicí SPL na úrovni 135 dB. Ostatní konektivita, využití audio rozhraní, soft-touch ovládání i způsob napájení jsou obdobné jako u verze H4 E. Součástí balení je adapter Zoom AD-17, USB-C kabel, windscreen a převozní pouzdro.

Rozměry a hmotnost

Zoom H1 Essential – 53,9 × 136,6 × 29,0 mm, 92 g
Zoom H4 Essential – 66,9 × 156,1 × 37,9 mm, 243 g
Zoom H6 Essential – 78,1 × 160,1 × 42,8 mm, 381 g

Tagy Zoom Zoom H1 Essential Zoom H4 Essential Zoom H6 Essential

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY