Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Známé tváře řádí v klipech alternativní scény, neminuly ani Mutanty

Herečky a modelky v hudebních videoklipech? Trend, který se ze světa přesunul i do České republiky a její alternativní scény. Spolupráci s duem Mutanti hledaj východisko nedávno navázala herečka Hana Vagnerová. Následovala třeba Marka Vašuta, který v roce 2016 účinkoval ve videoklipu ke skladbě Lux kapely Midi Lidi. A pamatuje někdo z vás na rok 2010 a Vanessu s Karlem Dobrým coby Fízlem na speedu?

Ale zpět k Mutantům, které od samého počátku v roce 2011 tvoří textař a raper Honza Vejražka a hudebník Jiří Konvalinka. Ti totiž během své osmileté hudební kariéry, která se neváže pouze k tomuto projektu a započala už během studia na pražském DAMU, navázali spolupráci už s mnoha umělci.

Herečka Hana Vagnerová hostuje v jejich nejnovějším videoklipu Škola v přírodě. A nutno podotknout, že na jejím kostýmu se poměrně ušetřilo, vystupuje totiž jen v tričku a županu. Podobně, tedy spoře oděná, dopadla minule i Berenika Kohoutová, která se objevila v klipu k písničce Du prát.

Nejsou to ale jen zpěvačky a herečky, se kterými kluci z kapely spojili své síly. Vyrazíte-li za inspirací na vánoční koncert nazvaný Velký vánoční úklid, uslyšíte třeba i Tomáše Břínka známého spíše jako TMBK. A Berenika 19. prosince v pražském klubu Fuchs2 na pražské Štvanici samozřejmě nebude chybět.

Popsat tvorbu Mutantů několika slovy je, pravda, nesnadné. Sami se neradi nechávají škatulkovat a říkají, že jsou takoví pražští bohémové stavějící bizarní příběhy. To potvrdila i Hanka Vágnerová, která přiznala, že se spoluprací souhlasila, protože má slabost pro „divný věci a divný lidi“. Pokud bychom museli, kapelu Mutanti hledaj východisko bychom mohli zařadit mezi alternativní hip hop.

Kdy to s nějakou hvězdou filmového plátna nebo modelingu zkusíte vy?

Tagy Mutanti hledaj východisko MIdi Lidi herci v klipech Vanessa

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY