Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.03.2020 - 00:01

Zkreslovací pedály Vox Valvenergy s elektronkou Nutube

Vox přidal do své produktové nabídky novou efektovou edici Valvenergy, sestávající ze čtyř zkreslovačů Mystic Edge, Copperhead Drive, Silk Drive a Cutting Edge. Výrobce zde využil obvod postavený na speciální elektronce Nutube 6P1, vyvinuté Korgem ve spolupráci s firmou Noritake Itron Corp. Díky dvojité triodě se pedály z této kolekce mohou pochlubit dynamičtější projekcí a lehkou komprimací typickou pro klasické lampové aparáty.

Všechny modely jsou kromě standardních ovladačů gainu, hlasitosti a třípásmových korekcí osazeny OLED dislejem s osciloskopem zobrazujícím průběh signálu, a s výjimkou verze Cutting Edge, disponující parametrem Tight, lze použít páčkový switch Bright dodávající tónu jasnější projev.

Díky posuvnému přepínači Std/Pre/Cab je možné krabičky použít jak v efektovém, tak preampovém režimu, včetně modu se zařazeným simulatorem kabinetu. Navíc pomocí minijackového konektour Link a stereofonního kabelu lze dva nebo tři pedály propojit – při zapnutí jednoho efektu se druhý vypne, stejně jako je tomu přepínání kanálů na zesilovači.

Distortion/overdrive Copperhead Drive přináší zvuk klasických full stacků, Silk Drive nabídne kultivovaný crunch evokující charakter butikových aparátů, high-gainový Cutting Edge míří především na hráče pohybující se v různých odnoží metalu a z pohledu značky samozřejmě nesmí chybět sound komba AC30 v podání modelu Mystic Edge.

Zkreslovací pedály Vox Valvenergy mají celokovová šasi s horním hliníkovým panelem a jsou napájeny 9V adapterem nebo baterií, která je součástí balení. Oficiální ceny všech modelů by se měly na českém trhu pohybovat shodně pod hranicí 4800 Kč.

Tagy vox Vox Valvenergy
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY