Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zkreslovače Joyo Taichi, Uzi, Zip Amp a Maximum OD

Asijský výrobce Joyo Audio pokračuje v rozšiřování nabídky efektů z nové řady Revolution a po úvodním boost/drivu R-01 Tauren uvádí na trh další zkreslovací krabičky této série. Kovová šasi novinek, zastoupených overdrivem R-02 Taichi, distortionem R-03 Uzi , kompresor/drivem R-04 Zip Amp a luxusněji vybaveným Maximum OD overdrivem s pořadovým označením R-05, jsou stejně jako u Taurenu osazena podlouhlými ambientními diodami a malým spínačem pro způsob jejich aktivace.

Oproti Taurenu nabízí overdrive R-02 Taichi lehce posílený gain, výraznější kompresi a delší sustain, ale efekt si stále zachovává hřejivý a plný tón, evokující tentokrát zvukové vlastnosti lampových aparátů butikové značky Dumble. Ovládání sestává z potenciometrů Volume, Tone, Gain a frekvenčního parametru Voice.

Distortion R-03 Uzi disponuje saturovanějším typem zkreslení, jehož témbr podle výrobce částečně vychází z klasických zesilovačů Marshall JCM800/JCM900, čemuž odpovídá i rozsah gainu pohybující se od organického crunche po agresivní a moderněji koncipovaný sound. Hlasitost a gain s automatickým detekčním okruhem doplňují malé potenciometry třípásmových korekcí a knoflík Bias pro plynulý přechod mezi americkým a britským stylem zvuku.

R-04 Zip Amp v sobě spojuje nadupanější verzi overdrivu s kompresorem, který dodává výslednému tónu potřebný sustain. Efekt, jenž ocení rockověji orientovaní hráči v jejichž výrazovém rejstříku nechybí legata, taping, umělé flažolety nebo práce s vibrapákou, má jednoduché ovládání sestávající z dvoupásmových korekcí, hlasitosti, drivu a přepínače kompresoru s mody Normal/Comp.

Z výše popsaných drivů se trochu vymyká rozměrnější varianta overdrivu R-05 Maximum s poměrně širokou škálou gainu a samostatným boostem s vlastním levelem a footswitchem. Sekce overdrive/distortion je vybavena hlasitostí, gainem, tónovou clonou, switchem pro volbu tří zvukových režimů (HD.Clip/Flat/Smooth) středových frekvencí a dvoupolohovým spínačem Mos/Std (Mosfet/diody) měnícím charakter a dynamiku zkreslení.

Nové zkreslovací pedály Joyo z edice Revolution jsou napájeny výhradně 9V adapterem (proudový odběr cca 20 až 30 mA) a na pultech evropských obchodů by se měly objevit pravděpodobně na přelomu ledna a února. Oficiální ceny se budou pohybovat v rozmezí 50 až 60 eur podle konkrétního modelu.

Tagy Joyo R-02 Taichi R-03 Uzi R-04 Zip Amp R-05 Maximum

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY