Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 29.05.2018 - 00:01

Zesilovač Laney IRT-SLS: menší rozměry a vyšší výkon

Kytarové aparáty řady Laney Ironheart dostaly před časem také rackovou variantu v podobě modelu IRT-Studio následovaného preampem IRT-Pulse, ke kterým se nyní připojuje další verze zesilovače s označením IRT-SLS. Disponuje lampovým preampem a koncovou Class D jednotkou s masivním výkonem až 300 wattů a dvěma napájecími režimy Standard/High Power.

Tříkanálový preamp s nově koncipovanou ekvalizací s integrovanými funkcemi Deep a 2 x Shift měnící charakter jednotlivých pásem, je osazen dvěma předzesilovacími elektronkami ECC83, kanály Clean a Rhythm (ovladače Clean Volume, Rhythm Gain + Volume) disponují společnými třípásmovými korekcemi a sekce Lead s potenciometry gainu a hlasitosti má samostatný ekvalizer.

Každý kanál lze navíc nakopnout vypínatelným pre-boostem s ovladačem citlivosti a v obvodu digitální koncové jednotky nabízející dvojici výkonových režimů (1 až 60 W / 3 až 300 W při impedanci 4 ohmy) najdeme reverb, knoflík Tone ovlivňující pásmo vyšších středů a potenciometr Watts fungující také jako přepínač obou modů.

Zcela přepracován byl speaker simulator, jehož XLR výstup se spínačem emulací 1, 2, Off a vlastní hlasitostí najdeme na zadní straně šasi společně se sendem/returnem efektové smyčky, třemi zdířkami footswitche (2 x jack/1 x DIN), T-USB portem, jackem pro případný reamping, sluchátkovým výstupem a minijackovým Aux In (oba se samostatnými hlasitostmi) a samozřejmě i reproduktorovým Speakonem s volitelnými impedancemi.

Zesilovač Laney IRT-SLS představuje díky rozměrům 70 × 320 × 235 mm, váze 3.5 kg a inovovanému koncovému stupni velmi kompaktní a zároveň výkonné řešení kytarového zvuku a bohatá výbava včetně nadstandardní konektivity dělají z tohoto modelu také všestranného pomocníka pro studiovou práci. Novinka by se měla na trhu představit zřejmě na přelomu června a července za cenu cca 680 eur včetně footswitche FS-4 přepínajícího kanály, booster a reverb.

Tagy Laney Laney IRT-SLS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY