Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zesilovač Hartke TX300 a box HyDrive 112b

Firma Hartke vychází vstříc basistům vyžadujícím od svého aparátu kromě kvalitního zvuku také maximální mobilitu. V brzké době uvede na trh nový kompaktní zesilovač TX300 s koncovým stupněm zapojeným ve třídě Class D a malý kabinet HyDrive 112b, který stejně jako TX300 disponuje výkonem 300 wattů.

Elektronika aparátu je uložena v hliníkovém časi se zaoblenými rohy, jednokanálový preamp nabízí kromě třípásmových korekcí, gainu a vypínatelné contour-filtrace Shape také zkreslovací obvod s potenciometrem Drive, vestavěný kompresor a funkci Mute. Výbavu hlavního panelu doplňuje nástrojový vstup, Master nastavující celkovou hlasitost a minijackové zdířky pro připojení sluchátek a Aux In.

Zadní strana zesilovače s hmotností pouhých 2.5 kg je osazena vstupem a výstupem efektové smyčky (preamp out / power amp in), linkovým XLR konektorem s tlačítkem odpojujícím zemnění, paralelně zapojeným jackovým a Speakon výstupem s minimální impedancí 4 ohmy a síťovým spínačem.

Skříň kabinetu HyDrive 112b o rozměrech 432 x 248 x 387 mm je vyrobena z překližky, pod ochranným ocelovým roštem najdeme dvanáctipalcový reproduktor HyDrive (300 W / 4 ohmy) s papírovo-hliníkovou membránou a v levém dolním rohu přední ozvučnice je umístěn bassreflex. Box o váze cca 15 kg se může pochlubit frekvenčním rozsahem 70 Hz až 5 kHz.

Nový zesilovač Hartke TX300 a box HyDrive 112b by se měly v evropské distribuci objevit pravděpodobně v druhé polovině června, oficiální ceny novinek byly nastaveny na cca 300 eur za zesilovač a asi 330 eur v případě kabinetu.

Tagy hartke Hartke TX300 HyDrive 112b

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY