Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basové zesilovače Hartke LX5500 a LX8500

Firma Hartke připravila na začátek letošního roku premiéru zbrusu nové série basových zesilovačů, tvořené dvojicí kompaktních modelů LX5500 a LX8500. Novinky kombinují elektronkový preamp osazený lampou 12AX7 s koncovými Class D zesilovači o výkonech 500 nebo 800 W při impedanci 4 ohmů.

Předzesilovací sekce zapojená ve třídě Class A je vybavena potenciometrem gainu, třípásmovými korekcemi se semi-parametrickými středy s rozsahem 200 až 800 Hz a tlačítkem Brite zvýrazňujícím projekci vyšších pásem. Kromě toho je okruh osazen ovladačem kompresoru, zkreslovací okruh je možno regulovat knoflíkem Drive, na čelním panelu nechybí spínač Mute a vedle Masteru i minijackové zdířky pro Aux In a sluchátka.

Zadní strana je vyhrazena pro send/return sériové efektové smyčky, zdířku externí ladičky a dvojici paralelních repro výstupů (jack + Speakon) doplněných linkovým XLR výstupem s mody Pre/Post a odepínáním uzemnění. Model LX8500 přidává dva konektory footswitche ovládajícího funkce Drive, Brite, FX a Frequency. K pohodlnému přenosu zesilovačů s hmotností cca 4 kg napomáhá masivní madlo zapuštěné do pravého boku šasi.

Basové hlavy Hartke LX5500 a LX8500 představují moderně koncipované, přímočaře ovladatelné aparáty se speciálně navrženým tone stackem, základními efekty a výkonem s dostatečnou rezervou. Oficiální ceny by se měly na americkém trhu pohybovat okolo hranice 450 respektive 600 dolarů.

Tagy hartke Hartke LX5500 Hartke LX8500

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY