Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zásadní update preamp/multiefektu Fender Tone Master Pro

Modelingový kytarový procesor Tone Master Pro, kterým firma Fender trochu překvapivě, ale rozhodně sebevědomě vstoupila do digitálního teritoria, jemuž dosud vládly značky Line 6, Mooer, Fractal Audio, Boss nebo Neural DSP, dostal rozsáhlý update, týkající se jak samotného podlahového modelu s osmi DSP jádry, tak i softwarového příslušenství včetně aplikace Desktop Pro Control. Co tedy prozatím poslední firmware (v1.3.74) kalifornského výrobce přináší nového?

K dispozici je nyní mobilní aplikace Fender Pro Control App pro telefony a tablety fungující na platformách iOS či Android (min. iOS 13.1  / Android 8 arm64-v8a) s možností bezdrátového ovládání Tone Masteru Pro, na kartu Micro SD lze uložit až 25 záloh a sekce Block Settings umožňuje uložit personalizovaná nastavení pro bloky zesilovačů, boxů či efektů a vyvolat je z nabídek Add/Replace, přičemž uložit lze až 5 uživatelských nastavení bloků pro každý model. Režim EXP Live načte aktuální pozici expression pedálu, což může být užitečné např. pro globální hlasitost bloku Volume Pedal, přiřaditelnému ke každému presetu.

Do jednotky virtuálních kabinetů přibyla funkce umožňující vybrat vhodnou křivku impedance reproduktoru, která nejlépe odpovídá IR vzorku třetí strany, do seznamu samostatných boxů byla přidána položka Externí kabinet a v neposlední řadě bylo inovováno také ovládání úrovně zobrazených parametrů (scribble strips, fadery), jež lze nastavovat pomocí enkodérů nožních přepínačů

Aktualizace samozřejmě zahrnuje i rozšíření nabídky virtuálních aparátů, boxů a efektů, a to následujícími modely: Zesilovače / komba – ‘62 Princeton, ‘65 Deluxe Reverb Blonde NBC (No Bright Cap), Solo 100 Overdrive, Tangerine RV53. Kabinety – 1x10 ’62 Princeton C10R, 1x12 ‘62 Princeton CS, 4x12 Solo G12, 4x12 Freeman Greenback, 4x12 Bassbreaker V30, 4x12 Tangerine V30, 4x12 British V30, 4x12 British G65. Efekty – Super Drive, Rocket Man, Big Apple Fuzz, Little Rock Phaser, Analog Delay, EchoTank, Reverse Nebula Reverb, Filtron, Enigma Filter.

Update obsahuje také tato vylepšení: Songy nyní umožňují vlastní popisky pro každý nožní spínač, informace na scribble proužcích mají větší a přehlednější font, úroveň IR impulsů se místo v procentech zobrazuje v decibelech a volume pedál nově podporuje mono i stereofonní signál. Vyřešen byl problém s úrovní FX smyček 3 a 4, pozměněno je rolování u předvoleb s více modely, než se vejde na displej, opraven je pokles hlasitosti některých efektů zařazených za sekci Amp, všechny zesilovače, boxy a efekty jsou fázově koherentní v celé signálové cestě procesoru, Celestial Reverb již nebude samovolně oscilovat, pokud je hodnota Pitch 1 nebo Pitch 2 nastavena na 0,00, eliminován byl zvukový rozdíl mezi mono a stereofonními mody dozvuku Space Delay atd.

Tagy Fender Fender Tone Master Pro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY