Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Yngwie Malmsteen a nerozbitná kytara Sandvik

Švédský kytarista Yngwie Malmsteen zničil za svou hudební kariéru okolo stovky nástrojů, což byl možná jeden z důvodů, proč tohoto bleskurychlého brusiče hmatníků oslovil strojírenský gigant Sandvik a pozval jej ke spolupráci na vývoji prototypu hi-tech kytary, který je podle slov výrobce první nerozbitnou kytarou, navíc vyrobenou pomocí 3D tisku.

Model, u jehož zrodu stál tým divize Sandvik Coromant, má krk i hmatník z recyklované nerezové oceli a před samotným obráběcím procesem těchto komponent byl postup digitálně simulován na speciálním softwaru. Na základnu dutého kopusu z tzv. hyper-duplexní oceli byla v mnoha vrstvách tenčích než vlas nanášena směs titanového prášku a z ušlechtilých materiálů je také struník s kobylkou. Elektronika s trojicí singlových snímačů vychází ze Stratocasteru.

Jak dopadl nekompromisní pódiový test nástroje, který proběhl na jednom z Malmsteenových floridských koncertů, se můžete přesvědčit na videu. Druhý záznam přibližuje výrobu popisovaného prototypu.

Tagy Yngwie Malmsteen Sandvik

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY