Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Yngwie Malmsteen a jeho Stratocastery

V rámci oslav 70. výročí Stratocasteru se společnost Fender sešla s Yngwie Malmsteenem, aby společně natočili nejnovější vydání pořadu Strat Sessions. Během rozhovoru se tento posedlý sběratel Stratů rozpovídal o některých svých oblíbených Stratocasterech a zmínil také cestu vedoucí k vytvoření jeho první signované kytary v roce 1986. „Elektrická kytara byla vždycky to, co jsem chtěl, nic jiného, takže když jsem dostal svůj první Strat, byl jsem velmi pyšný, ale chtěl jsem víc než jednu, takže jsem se rozhodl je začít sbírat.“

Malmsteen byl jedním z hráčů, kteří v polovině osmdesátých let pomohli oživit zájem o Straty, a tak ho firma Fender oslovila, aby pro něj vytvořila signature model. „Do Ameriky jsem přijel s kytarou a kartáčkem na zuby. Když mi Fender řekl, že mi chce udělat Strat, ani jsem nevěděl, co je to signature kytara,“ přibližuje Malmsteen začátky své hudební kariéry za oceánem a vzpomíná na vznik svého raného podpisového Stratocasteru s frézovaným hmatníkem.

„Hrál jsem tehdy v Long Beach Areně v Kalifornii a Dan Smith (bývalý šéf marketingu Fenderu) přišel, vyfotil si mou kytaru a řekl: 'Chceme Ti udělat signovaný model'“, popisuje švédský shredder. Došlo k výměně názorů ohledně frézování (scalloping) javorového hmatníku, Fender nakonec ustoupil a vytvořil nástroj přesně podle Malmsteenova přání. Pokud vás zajímají další exempláře Stratocasterů z Malmsteenovy sbírky, mrkněte na přiložené video.

Tagy Yngwie Malmsteen Fender Fender Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY