Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 22.10.2022 - 08:00

Yngwie Malmsteen a jeho pedalboard (2022)

Švédský kytarový rychlík Yngwie Malmsteen vydal v loňském roce své v pořadí dvaadvacáté studiové album Parabellum, které s doprovodnou rytmikou letos propagoval na koncertních šňůrách po Spojených státech a Jižní Americe. Při jedné ze zvukových zkoušek si hráč, preferující především vintage aparáty Marshall Super Lead a modely Fender Stratocaster ze 70. let, z nichž vycházejí také jeho podpisové nástroje, udělal čas i na představení svého současného pódiového pedalboardu.

Srdcem boardu je multiefekt, kontroler a programovatelný smyčkovač Boss ES-8 Effects Switching System s přednastavenými kombinacemi klasických pedálů. Ty sestávají z noise gatu Boss NS-2 Noise Suppressor, kompresoru MXR Dyna Comp, signovaného zkreslovače Fender YJM Overdrive, digitálního delaye Boss DD-3, chorusu Boss CE-2W Waza Craft, dozvuku RE-20 Space Echo od stejné značky, DigiTechu Whammy a klasického wah pedálu Dunlop Cry Baby. Vedle pedalboardu je umístěn ovladač Crumar Mojo Pedals Model 2018, přenos signálu ze Stratocasterů obstarává bezdrátový systém Line6.

Vzhledem k tomu, že Malmsteenův produkční tým zakázal přehrávat dané video, demonstrující obsah pedalboardu, na jiných webových stránkách, najdete záznam po kliknutí na přiložené foto.

Malmsteen – pedalboard 2022

Tagy Yngwie Malmsteen

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY