Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

The Writing On The Wall: Iron Maiden jsou zpět s novým klipem

Britská heavy metalová legenda Iron Maiden vydala první novou hudbu po šestileté pauze. Poté, co kapela v posledních týdnech dráždila fanoušky řadou tajuplných náznaků na sociálních sítích i na svém webu, uvedla prostřednictvím portálu YouTube na svět první singl od songu Empire Of The Clouds z roku 2016, který měl 18minutovou stopáž. Téměř keltsky znějící skladbu The Writing On The Wall s akustickým intrem, následovaným dramaticky postaveným hlavním riffem, doprovází animovaný klip s mnoha nenápadnými odkazy na známé sci-fi filmy i historii skupiny.

Dystopicky pojaté video k tracku, který napsali kytarista Adrian Smith a zpěvák Bruce Dickinson, je inspirováno pracemi grafiků a komiksových kreslířů Petera Jonese, Rogera Deana či Mikea Plooga a vzniklo za pomoci dvou bývalých manažerů Pixaru – celoživotních fanoušků Iron Maiden – Marka Andrewse a Andrewa Gordona, kteří se mimo jiné podíleli i na tvorbě oblíbených rodinných filmů Úžasňákovi, Ratatouille, Brave, Monsters, Inc. a Hledá se Nemo.

Klip, předznamenávající nové album Senjutsu, jehož vydání je naplánováno na 3. září,  oživuje příběh čerpající z biblických témat jako je např. Belsazarova hostina, čtyři jezdci apokalypsy nebo prorok Daniel a mezi hlavními postavami samozřejmě nemůže chybět znovuzrozený maskot Eddie.

Tagy Iron Maiden Iron Maiden – The Writing On The Wall Iron Maiden – Senjutsu

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY