Přejít k hlavnímu obsahu
JTK -

Wohnouti oslavují život Sladkým dřevem

Skupina Wohnout v lednu natáčela videoklip v Africké Keni. Píseň s názvem Sladký dřevo nese benefiční podtext. Vznikla za účelem podpory sbírky na nákup dýchacího přístroje do místní nemocnice.

Tak zní oficiální promo text skupiny Wohnout. Krom dobročinného podtextu novou skladbou rezonuje i oslava života a tvůrčího, svobodného ducha. Nový klip je plný dech beroucích afrických scenérií a objevují se zde také záběry z nemocnice Itibo, které se kapela snaží prostřednictvím klipu pomoci.

„Přímo v nemocnici jsme pobyli asi týden. Byli jsme svědky věcí, které jsou s nemocnicí spjaté. Očkování, zubař, prevence, ale i porody a operace nejrůznějších zranění, například posekání mačetou. Celkem jsme během našeho pobytu zapadli do okolí a seznámili se s místníma. Byl to úžasný zážitek,“ komentuje zážitek kytarista a zpěvák Honza Homola zhruba měsíční pobyt v Keni. Právě on má v klipu roli nositele a strážce symbolické kytaryartefaktu, který Keňany symbolicky propojuje s takzvaným západním světem.


Píseň Sladký dřevo je druhou vlaštovkou z připravovaného alba skupiny Wohnout. Videoklip má podpořit sbírku na nákup dýchacího přístroje do nemocnice Itibo. Ten je určený pro podpůrnou a řízenou ventilaci pacientů, jak dospělých, tak pro děti nebo novorozence v kritickém stavu a v pooperační péči.

Více informací o celém projektu se dozvíte na www.wohnoutiproitibo.cz, přispět můžete na transparentní číslo účtu: 555 636 555/0300, variabilní symbol: 156.

Tagy Wohnout

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY