Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 28.03.2020 - 08:00

Whoosh!: nové album Deep Purple vyjde v červnu

Legendární hardrocková kapela Deep Purple oznámila, že 12. června vydá u labelu earMUSIC své už 21. studiové album, které ponese název Whoosh! Novinka obsahující 13 tracků má být k dispozici jak na standardním CD nosiči, tak ve formě DA (digital album), nebude chybět limitovaná edice CD + DVD s dosud nezveřejněným vystoupením na Hellfestu 2017 a audio fajnšmekři možná dají přednost kombinaci 2LP + DVD.

Kvintet muzikantů ve složení Ian Gillan – zpěv, Roger Glover – basa, Ian Paice – bicí, Steve Morse – kytara a Don Airey – klávesy, opět oslovila producenta Boba Ezrina (Alice Cooper, Kiss, Pink Floyd, Lou Reed, Peter Gabriel, Deftones, Thirty Seconds to Mars atd.), jenž s DP spolupracoval také na předchozích albech Now What?! (2013) a Infinite (2017). Natáčení probíhalo z velké části v nashvillských studiích.

Ochutnávku z připravované novinky už kapela nabídla fanouškům ve formě klipu ke skladbě Throw My Bones. Druhé přiložené video s nepříliš kvalitním zvukem přináší živý záznam skladby Highway Star, kterou Deep Purple 14. března otevírali svůj set na mexickém Hell & Heaven Metal Festu, kde Dona Aireyho nahradil klávesista progmetalových Dream Theater a bývalý člen Morseova bandu Dixie Dregs Jordan Rudess, vyzbrojený workstationem Korg Kronos. Ze stejné akce je i záznam songu Perfect Stranger s Rudessovou úvodní figurou.

Tagy Deep Purple Whoosh! Jordan Rudess
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY