Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

White Light Legacy Reissue: limitovaná edice drivu od EQD

Firma EarthQuaker Devices, renomovaný výrobce efektů z amerického Ohia, se letos vrací ke staršímu a už delší dobu nevyráběnému typu svého overdrivu White Light. Speciální série, čítající dva tisíce kusů, dostala označení White Light Legacy Reissue a stejně jako předchůdce nabízí poměrně široký rozsah gainu počínaje lehkým boostem až po saturovanější zkreslení, které je použitelné pro kytaru i basu, což demonstrují přiložená videa.

White Light, postavený na zkreslovacím obvodu s tzv. hard clippingem, částečně vychází z lety osvědčených vintage pedálů jako je například DOD Overdrive Preamp 250 nebo MXR Distortion+, ale navíc boduje výrazně dynamičtější odezvou s otevřenějším a harmonicky bohatším zvukem, než tyto klasické overdrivy, s nimiž sdílí svůj rodokmen.

Kromě standardizovaného šasi s konektory umístěnými na čelní straně dostala reedice také inovativní systém Flexi-Switch, kdy je k nášlapnému spínači fungujícímu v režimu true bypass připojeno relé a na výběr jsou mody latch i momentary. Pro klasický provoz (aktivace / deaktivace) stačí jednou krátce sešlápnout footswitch, zatímco pro mod momentary podržte nožní spínač stisknutý tak dlouho, dokud chcete aby signál procházel zkreslovacím okruhem. Jakmile spínač uvolníte, obvod je deaktivován ve zmíněném true bypass režimu.

Základní ovládání sestává z notoricky známých parametrů Gain, Level a multifunkčního potenciometru Weight, který umožňuje zvolit míru saturace a zároveň ovlivňuje množství nízkých pásem. Kromě toho najdeme na hlavním panelu i páčkový přepínač Comp +/-, obsluhující sekci na bázi kompresoru, pro jemné doladění charakteru zvuku – vybírat lze mezi otevřeným overdrivem s větší porcí presencí a průbojností, nebo režimem se silnější kompresí, decentnější projekcí a neutrálnějšími středy.

Oficiální cena flexibilního plně analogového drivu EQD White Light Legacy Reissue o rozměrech 121 x 64 x 57 mm a proudovém odběru cca 10 mA byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 160 dolarů. Napájení je řešeno výhradně 9V DC adapterem.

Tagy EarthQuaker Devices EQD White Light Legacy Reissue

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY