Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Wavetable synth Korg Modwave

Nový syntezátor Korg Modwave vzdává poctu firemnímu modelu DW-8000, který byl poprvé představen v roce 1985. V polovině osmdesátých let došlo k zásadnímu posunu od analogových k digitálním synthům a DW-8000 spojil tyto dva světy kombinací tehdy nové technologie Wavetable s analogovým filtrem. Modwave je však plně digitální nástroj a jako takový se může pochlubit množstvím moderních funkcí, včetně  sekvenceru vypůjčeného z nedávno uvedeného syntezátoru Korg WaveState, padu X-Y odvozeném z DJ edice řady Kaoss nebo OLED displeje s vysokým rozlišením.

Pohled na hlavní panel naznačuje velmi praktické ovládání s rychle přístupnými parametry, základní architektura sestává z dvojice oscilátorů a sub-osc noise generátoru , jejichž signál poté míří do mixu a sekce Amp.  Modulační zdroje, editovatelné rozsáhlou maticí, zahrnují prvky sekvenceru, čtveřici obálek, pět LFO, obvyklé možnosti pitch-bend, mod wheel a key tracking a samozřejmě X-Y pad.

Poté následuje komplexní část věnovaná efektům, rozdělených do pěti kategorií Pre, Mod, Delay, Master Reverb, Master EQ, obsahujících vedle klasických kompresorů, ekvalizerů, chorusů, phaserů, flangerů, delayů či reverbů i méně obvyklé efekty jako např. kytarový modeling, páskové a reverzní echo, talking modulator nebo wave shaper.

U každého oscilátoru lze volit wavetable režimy A / B, výrobce doplnil tuto sekci také o knihovnu vzorků PCM, klaviatura je tvořená 37 klávesami s funkcí velocity a maximální polyfonie je dána limitem 32 stereofonních hlasů. Konektivitu podporuje vedle dvojice jackových audio výstupů a sluchátkové TRS zdířky port USB-B, výstup damper pedálu a DIN konektory MIDI In/Out. Všechny jacky mají klasické čtvrtpalcové provedení.

Wavetable synth Korg Modwave je napájen adapterem DC12V / 2500mA, který je společně s licencí na plug-iny a aplikace firem Korg, AAS, UVI apod. součástí balení. Rozměry nástroje o hmotnosti 2.9 kg činí 565 × 338 × 93 mm, oficiální česká cena byla nastavena pod hranicí 21000 Kč. Dokoupit lze damper pedál DS-1H a externí přepínače PS-1 nebo PS-3. Novinka se na trhu objeví pravděpodobně v průběhu srpna.

Tagy korg Korg Modwave

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY