Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 05.04.2015 - 01:01

Washburn The Priestess: metalová mašina Marzi Montazeriho

Texaský muzikant a producent Marzi Montazeri, člen kapely Heavy As Texas a kytarista The Illegals, doprovodné party vokalisty Phila Anselma (Pantera, Superjoint Natural, Down) je novou oficiální posilou ve stáji koncernu Washburn. Americký výrobce bude vyrábět jeho signovaný model Washburn Parallaxe The Priestess PXZMM2FRWH.

Lehce extravagantní, ale pro metalové kytaristy stále poměrně tradiční design nástroje v sobě kombinuje tvary kytar Gibson Explorer a Firebird. Osvědčené je také spojení mahagonového korpusu s lepeným krkem s revrsní hlavou ze stejného materiálu. Ebenový hmatník s bohatým vykládáním polohových značek a ozdobnou intarzií na oktávové poloze nese 24 jumbo pražců. Pro preciznější ladění je Washburn vybaven kompenzačním systémem Buzz Feiten.

Kytara je osazena dvojicí humbuckerů MM Custom, které podle Montazeriových specifikací vyrobil Seymour Duncan, třípolohovým přepínačem a trojicí potenciometrů - celkovou hlasitostí a volume s tónovou clonou pro krkový snímač.

Mechaniku tvoří originální zamykatelné vibrato Floyd Rose s mosazným blokem a tlumením nechtěné rezonance pružin, zámky na nultém pražci (šířka 43 mm) a ladicí strojky Grover Exclusive s převodem 18:1. Veškerý hardware je proveden v černém chromu.

Signovaný model Washburn Parallaxe The Priestess bude nabízen v bílém laku s vysokým leskem, z továrny jsou na kytaře nataženy struny D'addario EXL 120 a společně s nástrojem je dodávano i luxusní pevné pouzdro.

Tagy Washburn
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY