Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 05.07.2021 - 00:01

Akustiky Washburn ze série Deep Forest Ebony

Do celosvětové distribuce se dostávají akustické kytary z nové řady Deep Forest, kterou značka Washburn představila v rámci zimního virtuálního veletrhu NAMM. Kolekci tvoří modely Deep Forest Ebony D, Ebony FE,  Ebony ACE, postavené z identických materiálů a dvě posledně jmenované verze disponují také kvalitním ozvučným systémem dodaným renomovaným výrobcem Barcus Berry.

Už názvy nástrojů naznačují, že ke stavbě této edice byl použit eben – v daném případě se jedná o horní ozvučnou desku, pro kterou bylo vybráno dřevo s efektními světlejšími pruhy (Striped Ebony), poskytující tónu objemné pevné basy, nosné nižší středy a čisté výšky. Varianta D představuje z konstrukčního pohledu klasický Dreadnought, kompaktní provedení FE se řadí do kategorie Folk blízké tradičním parlorkám a model ACE reprezentuje moderně koncipované nástroje ve stylu Grand Auditorium s výřezem cutaway.

Zadní ozvučnice a luby jsou vyrobeny z exotického laminovaného okoume, někdy označovaného jako gabon, mahagonový krk s kulatějším profilem nese hmatník z rezonančního kompozitu, osazený středně silnými pražci medium jumbo a ořechem ze směsi ABS širokým 43 mm. Všechny kytary dostaly standardní menzuru o délce 25.5 palců.

Rezonanční kompozit byl využit i pro základnu kobylky s kompenzovaným sedlem, ladění obstarávají celokovové chromované strojky, hrany a luby těla zdobí jednoduché bílé linky vkusně doplňující design intarzie rosetty a do horního lubu modelů FE/ACE je vsazen modul aktivní elektroniky Barcus Berry LX4 MET-A07 napojený na piezo snímač. Ovládání sestává ze čtyřpásmových korekcí, hlasitosti, notch filtru a ladičky navázané na displej.

Finančně dostupná série Washburn Deep Forest Ebony je nabízena s transparentní matnou úpravou topu Striped Ebony, ostatní plochy včetně hlavice jsou stříkány černou barvou. Oficiální ceny se na americkém trhu pohybují v následujících relacích: Deep Forest Ebony D – cca 230 dolarů, Ebony FE – cca 270 dolarů, Ebony ACE – cca 300 dolarů.

Tagy Washburn Washburn Deep Forest Ebony D Washburn Deep Forest Ebony FE Washburn Deep Forest Ebony ACE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY