Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 13.05.2020 - 00:01

Akustika Washburn J40SCE Michael Sweet

Dva roky poté, co Wasburn představil dvojici „Flyingů“ Parallaxe PXV-MS2FR postavených pro frontmana metalových Stryper Michaela Sweeta, přichází tradiční americká značka s elektroakustickou signaturou tohoto kytaristy. Novinka nesoucí označení J40SCE Michael Sweet nabízí díky korpusu ve stylu Jumbo s vyššími luby objemnější projekci s posílenými basy a je osazena kvalitní elektronikou firmy Barcus Berry.

Tělo, vycházející konstrukčně z firemního vintage modelu J40, má výřez cutaway pro lepší přístup levé ruky k vyšším polohám, zadní deska a luby jsou vyrobeny z laminovaného obláčkového javoru a pro horní ozvučnici byl vybrán příčně řezaný masivní smrk sitka s netradiční kresbou „bearclaw“. Čelní hrany korpusu a rosetta jsou zdobeny intarziemi z abalonu.

Krk z jednoho kusu okoume doplňuje hmatník z laurelu, do něhož je vsazeno 21 středně silných pražců medium jumbo a akrylátové poziční značky s emblémem MS na oktávové poloze. Mechanicky odolný laurel byl použit také u základny kobylky s kompenzovaným sedlem, ladění obstarávají strojky opatřené perleťovými rondely a menzura činí standardních 25.5 palců.

Nástroj využívá osvědčený ozvučný systém Barcus Berry LX4 s piezo snímačem, ovládací modul vsazený do horního lubu disponuje hlasitostí, čtyřpásmovými korekcemi a chromatickou ladičkou. Elektroniku napájí 9V baterie umístěná v plastové šachtě sloužící také jako základna pro výstupní konektor.

Elektroakustický Washburn J40SCE Michael Sweet je dostupný v transparentním černém laku zvýrazňujícím kresbu dřeva. Kromě nosného zvuku a kvalitního zpracování potěší novinka i poměrně vstřícnou cenou, která byla v případě amerického trhu nastavena pod hranicí 700 dolarů.

Tagy Washburn Washburn J40SCE Michael Sweet

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY