Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 16.10.2015 - 00:01

Washburn PX-SOLAR V160: véčková signatura Oly Englunda

Po šesti a sedmi strunných modelech Parallaxe přichází firma Washburn s další signovanou řadou kytar, která byla vyrobena ve spolupráci se švédským kytaristou Olou Englundem, členem metalových Feared, The Haunted a bývalou oporou floridských death metalistů Six Feet Under. Novinka s označením Washburn PX-SOLAR V160 se tentokrát nechala inspirovat legendárním Gibsonem Flying V.

Mahagonový korpus Washburnu sice rámcově ctí design originální předlohy, ale posunuje ergonomii nástroje směrem k modernějšímu pojetí. Koncová část křídel dostala ostřejší kontury, přední hrany těla jsou zkoseny a plynulý spoj krku s korpusem umožňuje levé ruce hráče bezproblémový přístup k vysokým polohám.

Javorový krk s reverzní hlavou a subtilnějším, rychlým profilem PXV, navrženým podle Englundových specifikací, nese ebenový hmatník s 24 jumbo pražci a ozdobnou intarzií na oktávové poloze. Grafitový nultý pražec má šířku 43 mm a menzura byla na rozdíl od Gibsonu prodloužena na 25.5 palce, což nástroji umožňuje lépe se vypořádat s podladěním a kytara je vybavena také kompenzačním systémem Buzz Feiten.

Washburn je osazen dvojicí pasivních humbuckerů Seymour Duncan Solar se silným výstupem, jenž jsou navrženy tak, aby zvládaly pokrýt široké zvukové spektrum zvuku od absolutně čistého soundu až po metalovou pilu s agresivními vyššími středy a pevnými basy. Ovládání snímačů má na starost třípolohový páčkový přepínač doplněný celkovou hlasitostí s tónovou clonou a push-pull rozepínáním cívek humbuckerů.

Hardware sestává z pevné kobylky tune-o-matic, struny se ukotvují skrz tělo a ladění obstarávají spolehlivé strojky Grover Exclusive s převodem 18:1. Zvláštností je umístění výstupního jacku uloženého ve stratocasterovské vaničce zafrézované do zadní strany spodního rohu nástroje. Veškeré kovové části jsou provedeny v černém chromu.

Pokud máte rádi extravagantnější tvary, které k metalovému žánru odjakživa patřily a oceníte bonus v podobě custom humbuckerů Seymour Duncan Solar, tak véčkovou signaturu Oly Englunda rozhodně nezapomeňte vyzkoušet. Washburn PX-SOLAR V160 se v Evropě objeví pravděpodobně už koncem listopadu a bude nabízen v černém nebo bílém laku s matovou úpravou, součástí by mělo být i polstrované pouzdro.

Tagy Washburn
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY