Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 23.04.2020 - 00:01

Washburn Nele: nové signatury Nuna Bettencourta

Kapela Extreme by měla letos vydat nové album, na kterém si fanoušci kytaristy Nuna Bettencourta mohou poslechnout jeho signované modely Washburn Nele, poprvé představené na zimním veletrhu NAMM. Chicagská firma, jejíž začátky sahají až do roku 1883, připravila spolu s Bettencourtem dvojici nástrojů Nele Standard a Nele Deluxe s nadčasovým designem, konstrukčními prvky převzatými ze superstratů N4, značkovými snímači a flexibilním šestipolohovým přepínačem.

Korpusy obou verzí vycházejí z linií Telecasteru, ale pro vyšší herní komfort mají frézování hran ve stylu Stratu. Základ těla tvoří lehký bahenní jasan, jenž je u provedení Deluxe doplněn topem z výběrového javoru a stejné dřevo bylo použito i na stavbu krku, který je v případě tohoto modelu z očkového javoru.

Z nástrojů řady N4 byl převzat unikátní spoj krku a těla (Stephen's Extended Cutaway), umožňující maximálně pohodlný přístup levé ruky k nejvyšším polohám. Varianta Standard je osazena hmatníkem z očkového javoru, zatímco u Deluxe padla volba na eben. Menzura činí klasických 25.5 palců, hmatníky s plochým radiusem nesou 22 jumbo pražců a ořech ze směsi Black TUSQ XL s šířkou 43 mm.

Kytary jsou vybaveny krkovým bezšumovým single coilem Seymour Duncan Vintage Stack STK-T1N s Alnico magnetem a u kobylky je uložen mini-humbucker Bill Lawrence L-250 (L-250TB). Ovládání sestává z potenciometru hlasitosti a speciálního šestipolohového páčkového přepínač Freeway Ultra poskytujícího kromě standardních kombinací obou snímačů také volbu jejich fázového zapojení v sériovém či paralelním režimu.

Hardware ve zlatém chromu zahrnuje telecasterovskou kobylku Gotoh GTC201 a ladicí strojky Grover Exclusive s převodovým poměrem 18:1, usazené do reverzní hlavice svírající s rovinou krku úhel podobně jako např. modely Gibson. Washburny Nele Standard a Nele Deluxe v matné transparentní úpravě Natural se na trhu objeví s cenovkami pohybujícími se okolo 3600 respektive 4370 dolarů. Součástí dodávky je samozřejmě pevné pouzdro a další doplňky.

Tagy Washburn Washburn Nele Nuno Bettencourt

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY