Přejít k hlavnímu obsahu
Dunlop Cry Baby Junior
Dunlop Cry Baby Junior
Leon - Pá, 22.01.2021 - 00:01

Wah pedál Dunlop CBJ95 Cry Baby Junior

Ke kompaktním kvákadlů Cry Baby Mini CBM95, Mini CBM535Q a Mini CBM535AR s funkcí Auto Return přidala firma Jim Dunlop další variantu CBJ95 Cry Baby Junior, která se rozměrově pohybuje mezi zmíněnými Mini verzemi a klasickými wah pedály z produkce Dunlopu, jenž na vývoji tohoto modelu spolupracoval s americkou společností Pedaltrain, věnující se výrobě efektových boardů a různého příslušenství.

Výsledkem kooperace je wah, který se vedle standardních pedalboardů skvěle hodí i do kovových modelů Pedaltrain ze sérií Metro, Classic, Novo či Terra. U pedálu o délce cca 20 cm byly vstupní, výstupní i napájecí konektory přemístěny na čelní stranu šasi, čímž se podařilo ušetřit prostor, a v případě kovových boardů Pedaltrain přináší zvolená modifikace také elegantnější a přehlednější způsob vedení kabeláže.

Na pravém boku šasi je umístěn malý posuvný přepínač pro výběr z následující trojice voicingových modů s přednastavenými ekvalizačními průběhy, pokrývajícími široké zvukové i frekvenční spektrum: H – moderní agresivní sound oblíbeného kvákadla GCB95, M – vintage témbr s muzikálními výškami a výraznými středovými pásmy, L – harmonicky bohatý zvuk s temnějším charakterem.

Aktivace je řešena standardním spínačem zapojeným v režimu true bypass, oproti předchozím verzím disponuje CBJ95 bytelněji působícím převodovým segmentem, na čelní straně přibyla jasně viditelná modrá stavová dioda, a pryžová vrstva kryjící nášlapný pedál nese bílé logo Cry Baby. Napájení obstarává 9V adapter nebo baterie, jejíž šachta je umístěna na dně šasi.

Wah pedál Dunlop CBJ95 Cry Baby Junior, který se může vedle flexibility, menších rozměrů 203 x 102 x 76 mm, informační diody nebo upravených pozic zdířek pochlubit díky konstrukci z hliníkového výlisku i nižší hmotností 230 g, je na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se těsně pod hranicí 150 eur.

Tagy Dunlop Dunlop CBJ95 Cry Baby Junior

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY