Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 10.10.2019 - 00:01

Vzpomínkový Martin DX Johnny Cash

Velká část kariéry kytaristy, skladatele a charismatikého zpěváka Johnnyho Cashe byla spojena s nástroji značky Martin. K nejznámnějším Cashovým modelům patří černě lakovaný speciál D-35 vyrobený na zakázku v 70. letech, jenž se poté stal předlohou luxusní edice D-35 JC, uvedené poprvé na trh v roce 2006. Ovšem cenovka pohybující se okolo 5 000 dolarů posouvá tuto sérii za masověji dostupný horizont, což naštěstí neplatí o novince nesoucí označení Martin DX Johnny Cash.

Klasický dreadnought (D-14 Fr.) v decentním saténovém odstínu Jett Black ctí základní parametry i designový styl původního modelu a na vývoji nové signatury se společně s týmem Martinu a organizací Cash Foundation podílel také muzikantův syn John Carter Cash.

Pro stavbu korpusu byl vybrán laminovaný HPL materiál vyráběný pod vysokým tlakem a stěny zpevňuje žebrování X ze smrku sitka. Krk s profilem Performing Artist je trochu překvapivě lepen z plátů laminované černé břízy (Betula lenta), hmatník o radiusu 16 palců je vyroben z rezonančního kompozitu Richlite s vizuálními i zvukovými vlastnostmi ebenu.

Dvacítku středně silných pražců, ořech z černého Corianu a poziční značky ve tvaru hvězd doplňuje intarzie 18. polohy s nápisem CASH a kytaristovo jméno najdeme také na bílé lemovce rozety. Menzura byla vyměřena na 25.4 palců, struny jsou pomocí kotvicích kolíčků uchyceny v základně kobylky Modern Belly z Richlitu s kompenzovaným sedlem Tusq a ladění mají na starost celokovové firemní strojky s uzavřenými mechanikami.

Vzpomínkový Martin DX Johnny Cash disponuje ozvučným systémem Fishman MX, z továrny je nastaven na struny Martin Authentic Acoustic Lifespan 2.0 a evropská cena by se měla pohybovat pod hranicí 770 eur včetně polstrovaného měkkého pouzdra. V nabídce se objeví také levoruké provedení.

Tagy Martin Martin DX Johnny Cash
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY