Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 10.01.2021 - 00:01

Vzpomínkový D’Angelico Premier Grateful Dead SS

Po speciálních modelech DC a Bedford připravila firma D’Angelico další exkluzivní edici připomínající kapelu Grateful Dead (1965 – 1995), jejíž zakladatel Bob Weir je s nástroji této americké značky dlouhodobě spojován, o čemž svědčí i několik signatur zaštítěných jeho jménem. Trochu jiným směrem se vydal zatím poslední speciální model D’Angelico Premier Grateful Dead SS, odkazující na přelomové album American Beauty, od jehož vydání loni uplynulo 50 let.

Pololubový korpus ve stylu singlecut z laminovaného javoru, jehož přední i zadní desku zdobí grafika růže, která je také součástí designu obalu zmíněného alba, lemuje vrstvená výložka, lepený javorový krk opatřený C-profilem (síla 20 mm na 1. pr., 22 mm na 12. pr.) a duální výztuhou nese hmatník z ovangkolu o radiusu 14 palců, osazený akrylátovými pozičními značkami, krémovou lemovkou hran, 22 středně silnými pražci a ořechem širokým 43 mm.

Vyobrazenou růži najdeme také na hlavici s perleťovou intarzií loga výrobce, hliníkovou destičkou Skyscraper, kryjící šachtu šroubu táhla krku, a spolehlivými strojky Grover Super Rotomatic. Struny kotví ve struníku stopbar kombinovaného s kobylkou typu tune-o-matic. Veškeré kovové součásti jsou potaženy zlatým chromem.

Elektroniku tvoří dvojice humbuckerů Seymour Duncan Designed HB-101B a HB-102N uložených v plechových krytech. Snímače s vyváženým projevem, pokrývající spektrum od čistých rejstříků s kulatějšími výškami po saturované zkreslení vyznačující se čitelnou projekcí, jsou ovládány třípolohovým páčkovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou. Odpor potenciometrů činí standardních 500 kOhm.

D’Angelico Premier Grateful Dead SS z produkce indonéské pobočky je dodáván v decentním odstínu Satin Walnut Stain. Oficiální cena modelu, seřízeného z továrny na struny D’Angelico Electrozinc 10 – 46, se v případě americké části trhu pohybuje okolo 1150 dolarů včetně měkkého polstrovaného pouzdra.

Tagy D’Angelico D’Angelico Premier Grateful Dead SS
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY