Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 08.10.2019 - 00:01

D’Angelico Brandon ‘Taz’ Niederauer Atlantic

Signované nástroje postavené na míru známým hráčům jsou pro drtivou většinu tradičních výrobců už naprostou samozřejmostí, ale navrhnout kvalitní kytaru pro muzikanta, který letos oslavil teprve šestnácté narozeniny, se zažitým zvyklostem trochu vymyká. I když v případě nového modelu D’Angelico Brandon ‘Taz’ Niederauer Atlantic ve verzích Premier a Deluxe se přece jen jedná svým způsobem o sázku na jistotu.

Teenager Brandon ‘Taz’ Niederauer totiž už stihl svůj mimořádný talent zúročit při spolupráci s veličinami jako jsou Gregg Allmann, George Clinton nebo Gary Clark Jr., byl hostem pořadu The Ellen DeGeneres Show, získal roli kytaristy Zacha v muzikálu School of Rock, ztvárnil postavu Bartholomea ve filmu Here Comes Rusty, je držitelem několika ocenění, s vlastní kapelou absolvuje poměrně rozsáhlé americké šňůry, je hostem koncertů známých interpretů atd.

Verze Premier disponuje lipovým korpusem, javorovým průchozím krkem s C-profilem, hmatník z ovangkolu s plošším rádiusem 14 palců nese 22 středně silných pražců, zvuk přenáší dvojice humbuckerů Seymour Duncan Designed HB-101 a HB-102 ovládaných samostatnými hlasitostmi, tónovými clonami a třípolohovým switchem, strunotví ve struník stpbar kombinovaným s kobylkou typu tune-o-matic a ladění obstarávají mechaniky Rotomatic Stairstep.

Vyšší varianta Deluxe se odlišuje krkem lepeným ze dvou kusů javoru proložených ořechovým plátem, hmatníkem, ze dřeva pau ferro, intarzie jsou z abalonu a pravé perleti, hardware má povrch ze saténového chromu, kytara dostala kobylkový snímač Seymour Duncan Antiquity doplněný krkovým SD DA-59 a také zamykací strojky Grover Super Rotomatic LT.

Oba nástroje ze série D’Angelico Brandon ‘Taz’ Niederauer Atlantic budou dostupné v modrém odstínu Sonic Blue a lak chrání želvovinový pickguard. Cena modelu Premier včetně měkkého pouzdra byla nastavena pod hranicí 1 000 dolarů, varianta Deluxe je dodávána s luxusním kufrem a vyjde na cca 1 850 dolarů.

Tagy D’Angelico D’Angelico Brandon ‘Taz’ Niederauer Atlantic
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY