Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 15.06.2019 - 00:01

Signovaný model D’Angelico Deluxe Bob Weir Bedford

Newyorská značka D’Angelico uvádí na trh první signovaný model elektrické kytary s masivním tělem. O premiéru se postarala speciální verze série Bedford navržená pro kytaristu Roberta Halla Weira, zakládajícího člena kapely Grateful Dead. Novinka s označením D’Angelico Deluxe Bob Weir Bedford je osazena poměrně nezvyklou kombinací snímačů a nestandardní je také zapojení elektroniky.

Průchozí krk, tvořený dvěma kusy javoru s centrálním ořechovým plátem, má pohodlný C-profil (síla na 1. pr. 20 mm, na 12. pr. 22 mm) a ergonomicky řešené napojení na lipový korpus, hmatník ze dřeva pau ferro s lemovkami hran a plochým radiusem (14 palců) nese 22 středně silných pražců, nultý pražec ze směsi TUSQ a obdélníkové polohové značky z pravé perleti a abalonu.

Kytara využívá moderně koncipovaný nízkošumový krkový a kobylkový single coil Seymour Duncan DA-90 STK respektující sound starých modelů Gibson P-90 a dvojici snímačů doplňuje centrální singl Lollar Blonde s klasickou konstrukcí a jasným ostřejším témbrem, jenž se optimálně pojí s kulatějším zvukem obou Duncanů.

Ovládání sestává z pětipolohového nožového switche, společné hlasitosti a tónové clony vybavenými push/pull odepínáním parazitní cívky. Přidán je i potenciometr Blend, umožňující plynulé přiřazení signálu neaktivovaného snímače DA-90. To znamená, že např. ve druhé poloze lze ke kobylkovému a střednímu snímači přimíchávat signál z krkového snímače apod. Detailní manuál najdete zde.

Struny kotví ve vibratu Wilkinson s šesti vruty a ocelovými kameny, ladění obstarávají luxusní uzamykatelné strojky Grover. Všechny kovové součásti včetně hliníkové krytky šroubu výztuhy krku mají zlatou povrchovou úpravu. Signovaný model D’Angelico Deluxe Bob Weir Bedford bude dostupný v matném šedočerném laku Matte Stone, cena byla nastavena okolo hranice 2 000 dolarů včetně pevného pouzdra.

Tagy D’Angelico D’Angelico Deluxe Bob Weir Bedford
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY