Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Út, 14.02.2023 - 17:00

Výzvám SoundCzechu zvoní hrana, kancelář podporuje i výjezdy do USA

Česká hudební kancelář Soundczech má před uzávěrkou prvních výzev roku 2023. Jsou určené hudebníkům, ale také hudebním manažerům a pořadatelům hudebních akcí. Vůbec poprvé Soundczech podpoří účast na prestižních amerických eventů South By Southwest (SXSW) v Texasu a MUSEXPO v Kalifornii. Soundczech současně nabízí akreditace a finanční podporu na evropské konference – slovenský Sharpe, slovinský MENT nebo německý Jazzahead! Deadline na podání přihlášek je už 15. února a 20. února!

South By Southwest, který se koná v Texasu od roku 1987, v sobě už tradičně spojuje hudbu a film. Celkem devět dní trvající event reflektuje aktuální trendy a vytahuje na světlo nové talenty z obou kulturních oblastí. „V rámci spolupráce s Czech Investem a Velvyslanectvím ČR chystáme na místě také český stánek jako jednu z možností se prezentovat,“ doplňuje za Soundczech jeho vedoucí Márton Náray.

Obdobně i kalifornský event MUSEXPO propojuje hudební a filmový průmysl. Koná se totiž v Burbanku, kde sídlí důležití hráči amerického kulturního průmyslu – například Warner Music, Universal Music, Netflix nebo Cartoon Network. „Soundczech chce v tomto případě oslovit české labely, ale také filmové a hudební produkce, synch, hudební managementy a další profesionály,“ uvádí Náray. „Plánovaná česká účast má za cíl vytvořit v USA více kontaktů v oblasti hudebního byznysu i technologií a dalších kreativních odvětví,” doplňuje Náray.

Podpora na konference Sharpe, MENT a Jazzahead

Aktuální kolo výzev ale nabízí také podporu účasti na tradičních evropských konferencí, mezi něž patří slovenský Sharpe, slovinský MENT nebo německý Jazzahead. „V některých případech nenabízíme pouze akreditaci, ale také finanční podporu na cestu a pobyt,“ dodává Náray.

Česká hudební kancelář Soundczech byla ustanovena na jaře 2017. V rámci svých programů podporuje cesty českých kapel na zahraniční koncerty a turné, ale také výměnné koncerty. Současně podporuje účast hudebních profesionálů a umělců na zahraničních showcase festivalech a konferencích. V době covidu vyhlásil Soundczech projekty na natáčení live sessions a společnou hudební tvorbu českých a zahraničních umělců.

Více informací a přihlášky hledejte na webu SoundCzechu.

Tagy SoundCzech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY