Přejít k hlavnímu obsahu
András Bodrogi, jeden z klíčových přednášejících, zdroj: YouTube
András Bodrogi, jeden z klíčových přednášejících, zdroj: YouTube
redakce -

Využijte Nouvelle Prague pro růst své kapely

Nejen pro hudební profesionály, také pro muzikanty a všechny, kteří chtějí být na hudební scéně v obraze, je určený showcasový festival Nouvelle Prague. Jeho pátý ročník tradičně nabízí i velice atraktivní konferenční část, která v prostorách pražského Staropramenu na Smíchově proběhne 3. a 4. listopadu.

Vyrazte za poznáním za předními osobnostmi evropského i světového hudebního byznysu. Program konference je tvořen panelovými diskuzemi a prezentacemi, tematickými semináři a rychloseznamkami. O networking jde ostatně vedle znalosti kontextu a možností především, pakliže se svou muzikou hodláte kráčet dopředu.

Zajímavé může být srovnání hudebních světů Rakouska, Slovenska, Polska a Maďarska, kterým v rámci panelu Průzkum místního trhu provede Márton Náray ze SoundCzech, stejně jako panel Taktika rozvoje pod taktovkou Allana McGowana z VIP Magazine. Netradičními přístupy k hudebnímu byznysu a financování vás provede expert na nová média András Bodrogi. Se svými hosty se v panelu Víc už se to ždímat nedá/ Nové zdroje příjmů bude bavit o merchandisingu, ticketingu, syncingu, streamingu, gamingu a digitální distribuci. Kromě jiného vás čeká taky Antipanel nebo La Grand Listening Session, kde vám profíci z branže jako Simone Manchisi z Bass Culture Booking nebo Mark Bennett z United Talent Agency dají okamžitou zpětnou vazbu na několik vybraných skladeb a videoklipů.


Pět minut na Speedmeeting Sessions vám umožní vyměnit základní informace s osobnostmi, jejichž názor má váhu. Pokud se téhle akce zúčastnit, nezapomeňte se registrovat v jednom z formulářů na webu. Ve workshopech pak dostanete možnost identifikovat klíčovou skupiny svého online publika pro svůj ticketing, prodej merche i marketingové aktivity, proběhnou i workshopy pro dramaturgy klubů a organizátory koncertů a festivalů.

Podnětná může být také diskuze s profesionální textařkou Kate Northrop, která se s vámi podívá na psaní textů v angličtině. Tenhle workshop by si neměli nechat ujít ti hudebníci, kteří občas zápasí s hledáním těch pravých slov pro své skladby. Ve workshopu TUBE YOUrself pak vezmete ztečí YouTube, abyste věděli, jak z něj dostat nejvíc. Nebudou chybět příklady dobré praxe v otázkách obsahu a video strategie.

Také sám festival Nouvelle Prague hledá nové možnosti financování, proto se letos díky Mezinárodnímu visegrádskému fondu zaměřuje na Maďarsko, Polsko a Slovensko. Ve speciálním bloku pak představí Rakousko. Tímto směrem míří i showcase hudební část v pražských klubech Futurum, Club Famu a Uhelna Club. Českou republiku budou reprezentovat šikovní Ghost of You, Rakousko Cari Cari, Ant AnticMonophobe.

Tagy Nouvelle Prague

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY