Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 12.08.2017 - 00:01

Výroční basa Spector Euro 4LE 1977

Historie firmy Spector sahá do druhé poloviny sedmdesátých let, kdy zakladatel společnosti Stuart Spector začal ve své brooklynské dílně experimentovat s první modely ručně vyráběných baskytar. Zásadní milník pro značku představuje rok 1977, kdy se Spector spojil s renomovaným návrhářem Nedem Steinbergerem a výsledkem byl v této oblasti revoluční nástroj NS1 s ergonomicky skvěle vyřešenými křivkami a moderním zvukem.

Letos slaví firma Spector 40. výročí vzniku prvního sériově vyráběného modelu této konstrukce a v rámci oslav uvádí na trh limitovanou edici čtyřstrunné basy Euro 4LE 1977, která je stejně jako některé další série Spectoru vyráběna v České republice.

Základem výročního modelu je stejně jako u původní verze průchozí krk ze tří kusů javoru k němuž jsou přilepena klenutá korpusová křídla z odolného amerického ořechu a palisandrový hmatník nese 24 jumbo pražců a nultý mosazný pražec.

Přenos zvuku obstarává střední půlený snímač DiMarzio Model P doplněný aktivním obvodem Tone Pump napájeným 9V baterií, u jehož zrodu stál před lety zkušený český vývojář a baskytarista Petr Michalík. Ovládání sestává z potenciometru hlasitosti a velmi účinných dvoupásmových korekcí. Na rozdíl od originálu dostal tento model inovovanou odlehčenou kobylku Spector vyrobenou ze zinko-bronzové slitiny ladicí strojky jsou z produkce japonského Gotohu.

Výroční basa Spector Euro 4LE 1977 s přírodní povrchovou úpravou Natural Matte bude v kvantitativně nespecifikované limitované sérii nabízena pouze v letošním roce a cena včetně polstrovaného pouzdra se pohybuje okolo 2 300 eur.

Tagy Spector Spector Euro 4LE 1977

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY