Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 02.01.2018 - 00:01

Výroční basa Gibson RD Artist 2018

Gibson v této době slaví 40. výročí od vzniku nepříliš známé, ale v současnosti velmi vyhledávané série baskytar řady RD Artist vyráběné od druhé poloviny sedmdesátých do začátku osmdesátých let. Pro značku netypicky koncipovanou edici s tvarem těla vzdáleně evokujicím křivky populárního Firebirdu kombinovaného s Explorerem, nyní posiluje limitovaný čtyřstrunný model Gibson RD Artist 2018.

K javorovému korpusu chráněného nitro lakem, jenž dřevu umožňuje dýchat a postupně dozrávat, je přilepen krk ze stejného materiálu s kulatějším D-profilem a palisandrovým hmatníkem s plošším radiusem 12 palců osazeným 20 pražci medium-jumbo,akrylátovými značkami poloh a ořechem ze směsi Tektoid. Menzura činí 34 palců.

Přenos zvuku obstarávají dva humbuckery Rhythm EB Bass a Lead EB Bass doplněné přepínatelným aktivní předzesilovačem s ovladačem celkové hlasitosti, Blendem pro plynulé nastavení poměrů obou snímačů, třípásmovými korekcemi s parametrickými středy a mini-switchem (aktiv/pasiv). Šachta 9V baterie je umístěna na zadní straně těla.

Struny jsou ukotveny ve špičkové kobylce Babicz Full Contact 3-P s masivní základnou a končí ve spolehlivých ladicích strojcích Grover Shamrocks s převodem 20:1, velkými třílistými rondely a otevřenou mechanikou. Veškeré kovové komponenty jsou provedeny v chromu.

Limitovaná série Výroční basa Gibson RD Artist 2018 v černé barevné úpravě Ebony a transparentním laku Antique Natural by se měla na pultech evropských obchodů představit pravděpodobně na přelomu ledna a února za cenu pohybující se v přepočtu okolo 44 000 Kč včetně pevného pouzdra. Mimochodem, podobný model s pasivními singly vyrobil Gibson i pro bývalého basistu Nirvany Krista Novoselica (viz video) a to k 20. výročí vydání zlomového alba Nevermind.

Tagy Gibson Gibson RD Artist 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY