Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 16.10.2018 - 00:01

Výroční „barevná“ edice kontrolerů Korg nanoSERIES 2

Korg letos slaví deset let existence malých, nízkoprofilových USB kontrolerů z rodiny nanoSERIES 2, kterou tvoří modely nanoKEY2, nanoKONTROL2, nano PAD2 a v rámci výročí uvádí na trh limitovanou edici těchto zařízení v modrožluté barevné úpravě BLYL nebo v oranžovo-žluto-zelené kombinaci ORGR. Změna se týká pryžových ovládacích prvků a popisků, šasi zůstalo v původní černé barvě.

Korg nanoKEY 2 je osazen 25 klávesami, tlačítky pro pohyb v ladění a oktávách (+- 4 okt.), funkcí Sustain pro pianové rejstříky a stejně jako ostatní verze této řady využívá firemní "Kontrol Editor". Model nanoPAD 2 s 16 čtvercovými dynamickými triggery, 4 velocity křivkami (celkem 64 kombinací) využívá také X-Y touchpad převzatý z Korgu Kaossilator PRO.

NanoKONTROL 2 je vybaven 8 potenciometry, stejným počtem tahových faderů, tlačítky pro výběr stop, ovládáním rekordingu atd. Výrobce garantuje plnou kompatibilitu s aplikacemi Avid Pro Tools, Apple Logic, Apple GarageBand, MOTU Digital Performer, Steinberg Cubase, Ableton Live a Cakewalk SONAR. Všechny varianty jsou napájeny přes USB port.

Limitovaná série kontrolerů Korg nanoSERIES 2, ideálních pro ovládání DAW aplikací nebo virtuálních nástrojů, bude dodávána společně s firemním softwarovým balíčkem plus 20% bonusem na pořízení softwaru Korg Gadget pro platformu Mac (DAW + 30 plug-inů - AU, VST, AAX, NKS).

Trojice novinek fungujících s oběma mainstreamovými systémy (Windows 7 SP1 / Mac OS 10.8 a vyšší) se na trhu představí pravděpodobně začátkem listopadu za následující ceny: nanoKEY2 - cca 55 dolarů, nanoPAD2 - cca 65 dolarů, nanoKONTROL2 - cca 65 dolarů. V prodeji by se měla objevit také měkká převozní pouzdra na zip.

Tagy korg Korg nanoSERIES Korg nanoSERIES 2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY