Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.10.2017 - 08:01

VT1 Ultra Trem: vytuňte si Stratocaster plovoucím vibratem

Vintage vibrato Synchronized z dílny geniálního konstruktéra Leo Fendera, jež je ukotveno ke korpusu kytary pomocí šesti šroubů, téměř neodmyslitelně patří ke Stratocasterům už pěknou řádku let. Nicméně i tato osvědčená a oblíbená verze má své limity a někteří hráči tak modifikují své Straty modernějšími systémy.

Jedním z příkladů je vibrato VT1 Ultra Trem, u jehož zrodu stál madridský kytarista a designer Issac Vega, který navrhl model speciálně určený pro upgrade Stratocasterů osazených původní mechanikou a to bez nutnosti jakéhokoliv invazivního zákroku do nástroje. Systém, vyrobený z kombinace nerezavějící a galvanizované oceli, využívá dvoudílnou konstrukci, kdy základna s kameny a blokem zapadá přes dlouhý břit do samostatného masivu, čímž se podařilo zmenšit rozměr plovoucího vibrata, se kterým lze ohýbat tón i směrem nahoru, jako je tomu např. u kytar s Floyd Rosem a vyfrézovaným tělem.

Tagy Stratocaster VT1 Ultra Trem
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY