Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 24.01.2019 - 00:01

Všestranný Fender American Acoustasonic Telecaster

Fender se vrací ke konceptu elektroakustických Telecasterů novým modelem American Acoustasonic Telecaster vyráběným v kalifornské Coroně. Nástroj se od předchozích verzí liší především využitím patentované technologie SIRS (Stringed Instrument Resonance System) poskytující přirozený zvuk s bohatými harmonickými a použitím kombinovaného snímacího systému.

Kytara je osazena kobylkovým piezo snímačem Fishman doplněným enhancerem od stejného výrobce a také magnetickým single-coilem Fender Acoustasonic Noiseless. Integrovaný Acoustic Engine nabízí celkem deset zvukových modů přinášejících charakter různých typů akustických i elektrických nástrojů. Technologie SIRS zaručuje dynamický a reálný projev i při hře bez zesilovače.

Ovládání sestává z potenciometru hlasitosti, pětipolohového switche a knoflíku Mod s přepínáním voicingů (A/B) a nastavením jejich vzájemného poměru. Aktivní elektronika s baterií dobíjitelnou přes micro-USB port umožňuje vybírat z následujících režimů:

Electric (pozice 1): mod A – Fender Electric Clean, mod B – Fender Electric Fat/Semi-Clean
Acoustic & Electric (pozice 2): mod A – Sitka Spruce/Mahogany Dreadnought, mod B – Blend spojující vlastnosti el. a ak. kytar
Percussion + Enhanced Harmonics (pozice 3): mod A – Sitka Spruce/Brazilian Rosewood Dreadnought, mod B – perkusivnější atak + bohaté harmonické
Alternative Acoustics (pozice 4): mod A – Engelmann Spruce/Maple Small-Body, mod B – Sitka Spruce/Mahogany Dreadnought
Core Acoustics (pozice 5): mod A – Sitka Spruce/Rosewood Dreadnought, mod B – Alpine Spruce/Rosewood Auditorium

Dutý mahagonový korpus se smrkovým topem má frézování horní hrany pro pohodlnější usazení pravé ruky, krk z mahagonu je k tělu přišroubován přes ergonomický spoj, struny kotví v kobylce s ebenovou základnou a hmatník z identického materiálu nese 22 pražců.

Všestranný Fender American Acoustasonic Telecaster bude nabízen v transparentních odstínech Natural, Black, Sonic Gray, Surf Green, Sunburst. Oficiální cena pro evropský trh byla nastavena okolo hranice 2 000 eur, což odpovídá kvalitě použitých komponent a zvukovým možnostem tohoto modelu.

Tagy Fender Fender American Acoustasonic Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY