Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 24.09.2017 - 00:01

Vox Continental: vintage varhany v novém kabátu

Značka Vox je dnes známá především svými kytarovými aparáty a efekty, ale portfolio firmy tvořily i v minulosti klávesové nástroje. Jedním z příkladů jsou tranzistorové varhany JMI Vox V301J Continental Organ, jejichž výroba probíhala začátkem šedesátých let pod záštitou tehdejší mateřské společnosti Jennings Musical Instruments. Britský výrobce nyní přichází s inovovanými verzemi Vox Continental 61 a 73, které kromě varhanních rejstříků a piana nabízejí moderní architekturu s kombinací digitální a elektronkové technologie, efektovou sekci a širokou konektivitu.

Modely Continental 61 a 73, lišící se z důvodu rozdílného počtu kláves také velikostí, disponují až 128hlasou polyfonií (podle konkrétního režimu) a výkonný engin je schopen díky pokročilému modelingu emulovat zvuk starých kolečkových i tranzistorových varhan (CX-3, Vox, Compact), vintage elektrického (Tine, Reed, FM) i klasického piana (Grand, Upright, E.Grand)), přidává PCM generator a modeling analogové syntézy.

Dotykové senzory s diodami umožňují rychlou editaci parametrů, nechybí režim Key/Layer rozdělený do kategorií Key, Brass, Strings, Lead, Synth a Other, 16 modů Scene, devítipásmový grafický stereo ekvalizer, filtrace nebo efektová sekce obsahující wah, kompresor, overdrive, chorus, phaser, flanger 4 x delay a 5 typů reverbu. Paměť s kapacitou 10.5 GB umožňuje uložení až 150 presetů.

Pro zachování maximální muzikálnosti a dynamiky tónu jsou audio obvody keyboardů osazeny elektronkou 6P1, na které postavil Vox sofistikovanou technologii NuTube dodávající zvuku hřejivý lampový charakter. Konektivita sestává z jackových a XLR audio výstupů, sluchátkového konektoru, trojice pedálových vstupů (Damper, Rotor Speed, Control), DIN zdířek MIDI In/Out a USB portů typu A a B.

Stylové keyboardy Vox Continental by měly na pulty evropských obchodů dorazit pravděpodobně v průběhu října a oficiální ceny včetně kvalitního stojanu ST-Continental, volume/expression pedálu V861 a adaptéru by se měly pohybovat okolo 1900 eur za menší verzi 61 a cca 2 000 eur v případě varianty 73.

Tagy vox Vox Continental

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY