Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Vox Clubman 60 a Ukulele 50: komba s technologií Nutube

Britský Vox rozšířil své produktové portfolio o dvojici prostorově nenáročných komb Clubman 60 a Ukulele 50, využívajících patentovanou technologii Nutube postavenou na speciální elektronce 6P1. Model Cubman 60 je určen především pro elektroakustické, lubové či pololubové kytary, zatímco označení druhé verze jasně napovídá, že míří na hráče používající sopránová, tenorová, koncertní nebo barytonová ukulele. Tato varianta navíc umožňuje také připojení mikrofonu.

Vox Clubman 60 nabízí dvoukanálový předzesilovač se samostatnými vstupy, kde první kanál, disponující hlasitostí a třípásmovými aktivními korekcemi (basy 200 Hz, středy 700 Hz, výšky 3.5 kHz) se zdvihem +-10 dB, je navržen tak, aby čistý tón zůstal zachován i při vysokých hlasitostech. Druhá větev s přepínačem Drive je optimalizována pro el. kytary a má pouze dvoupásmový ekvalizer.

U každého kanálu najdeme rotační ovladač pro chorus, reverb a jejich kombinace, koncová jednotka o výkonu 60 W RMS je napojena na master (Main Volume), nechybí clippingové diody minijackové zdířky sluchátek, Aux In a linkový výstup např. pro přímé nahrávání. Skelet je vyroben z odolného plastu, čímž se zároveň podařilo snížit váhu na minimum.

Obdobně je koncipována i verze Ukulele 50, u níž je kanál č. 1 vyhrazen pro nástroj a vybaven přepínačem fáze, hlasitostí, třípásmovým ekvalizerem naladěným speciálně pro frekvenční charakteristiky ukulele (basy ±10 dB / 100 Hz, středy ±12 dB / 700 Hz, výšky ±10 dB / 10 kHz) a opět je zde integrována efektová sekce „chorus + reverb“.

Mikrofonní kanál se vstupním XLR konektorem obsahuje hlasitost, dvoupásmový EQ (basy ±10 dB /170 Hz, výšky ±10 dB / 7 kHz), potenciometr reverbu a spínač aktivující phantomové napájení pro kondenzátorové mikrofony. Ovladač Main Volume má své výkonové maximum na úrovni 50 W RMS, konektivita je identická jako u varianty Clubman.

Oba aparáty jsou osazeny středobasovým koaxiálním reproduktorem Vox Original o průměru osmi palců, kombinovaným s výškovým tweeterem umístěným ve středu wooferu. Napájení je řešeno prostřednictvím 19 V AC adapteru, jenž je součástí dodávky. Clubman 60 by měl být dostupný v černém provedení, model Ukulele 50 se vizuálně odlišuje krémovou čelní částí, krytkami potenciometrů ve stejném odstínu a ochrannou sítí v barvě pepř a sůl.

Rozměry, hmotnost a ceny

Vox Clubman 60 – 354 x 208 x 313 mm, 4.6 kg, cca 400 eur
Vox Ukulele 50 – 354 x 208 x 313 mm, 4.2 kg, cca 340 eur

Tagy vox Vox Clubman 60 Vox Ukulele 50

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY