Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.09.2014 - 00:01

Vox amPlug G2: nová cvičítka do kapsy

Vox přichází s novou generací populárních sluchátkových mikrozesilovačů, které najdou své uplatnění především v situacích, kdy potřebujete cvičit, aniž byste rušili okolí. Nová řada Vox amPlug G2 bude zastoupena čtveřicí modelů AC30, Classic Rock, Metal a Bass. Cvičítka jsou osazena klasickým jackem (možnost otáčet o 180 stupňů) a napájení obstarává dvojice AAA baterií s výdrží až 17 hodin, takže zesilovač bez další kabeláže pouze zapojíte do nástrojového výstupu, připojíte sluchátka a můžete hrát.

Vox amPlug G2 AC30 vychází z legendárního komba Vox AC30 Top Boost, varianta Classic Rock produkuje nakreslený crunch sound starších Marshallů a verze Metal postavená na masivním zkreslení aparátů Mesa Boogie bude vyhovovat hlavně kytaristům razantnějších stylů.

Zvukovou předlohu u basové verze výrobce konkrétně nespecifikuje, ale uvádí, že amPlug G2 Bass je nově osazen obvodem "Bassilator", který oproti předchozí řadě výrazně posiluje projekci v nejnižších frekvencích a dodává zvuku větší průraznost.

Plně analogový obvod amPlugů byl vývojáři Voxu zcela přepracován, každý model nabízí kromě ovládání gainu, tónové clony a hlasitosti také tři zvukové mody. Kytarové modely jsou nyní vybaveny devíti přednastavenými efekty (3 x chorus, 3 x delay, 3 x reverb) a basová verze disponuje devíti rytmickými paterny.

Konektivita sestává z kytarového jacku, sluchátkového výstupu a AUX vstupu pro připojení audia. Zesilovač lze místo sluchátek připojit i k aktivnímu miniboxu Vox amPlug Cabinet (třípalcové repro s výkonem 0.7 wattu, napájeno 9V baterií nebo adaptérem).

Cvičítka váží pouhých 40 g a se svými kompaktními rozměry vám v kapse nezaberou o mnoho více místa než mobilní telefon. Díky nově koncipovanému otočnému jacku jej pohodlně zapojíte do jakékoliv kytary a modul si navíc nastavíte tak, aby vám při hře nepřekážel.

Výdrž baterií:

amPlug 2 AC30/Metal/Classic Rock:
11 hodin - alkalické baterie, FX on
17 hodin - alkalické baterie, FX off
4 hodiny - zinko-karbonové baterie, FX on
9 hodin - zinko-karbonové baterie, FX off
amPlug 2 Bass:
11 hodin - alkalické baterie, RHYTHM on
17 hodin - alkalické baterie, RHYTHM off
4 hodiny - zinko-karbonové baterie, RHYTHM on
9 hodin - zinko-karbonové baterie, RHYTHM off

----------------------------------------------------------------------

Tagy vox Vox amPlug G2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY