Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 29.09.2020 - 00:01

Vokální multiefekt Zoom V3

Do rodiny zpěvových procesorů Zoom přibyl nový model V3 v desktopovém formátu, využitelný jak ve studiových či pódiových podmínkách, tak i pro stále populárnější streaming, podcasting a příbuzné aplikace. Kromě rozsáhlé efektové sekce obsahující také harmonizer, je model s přímočarým ovládáním vybaven zvukovou USB kartou, dostatečně širokou konektivitou a v případě potřeby lze použít bateriové napájení.

Většina efektů zastoupená např. talk boxem, chorusem, distortionem, beat boxem, vocoderem apod. je aktivovatelná pomocí tlačítek s přiřazeným potenciometrem Effect Adjust pro rychlé nastavení vybraných parametrů, samostatně je řešen enhancer a v pravé části panelu také nezávislý kompresor, delay a reverb s přiřazenými potenciometry hlasitosti.

Zmíněný harmonizer, umožňující přidat k originálu další dva hlasy, nabízí v základu pět modů (Lower, Low, Fixed, High, Higher), korekci ladění a rotační encoder pro volbu tóniny. Integrovaná 2x2 karta USB 2.0 disponuje převodníky s rozlišením až 32-bit/44.1 kHz, signálový procesing je 32-bitový a frekvenční odezva je dána rozmezím 20 Hz – 20 kHz.

K mikrofonnímu XLR vstupu náleží potenciometr vstupního gainu (+3 až + 40 dB) a tlačítko aktivující phantomové napájení 48 V, takže použít je možno i kondenzátorový model. Hlavní audio výstupy jsou řešeny dvojicí jackových TRS zdířek, nechybí stereofonní minijackový konektor sluchátek napojený na zesilovač o výkonu 2 x 20 mW, vstup Aux In pro připojení externího zdroje audia, Micro USB port a konektor Control In optimalizovaný pro footswitch nebo expression pedál.

Napájení obstarává 9V adapter, jehož ekvivalentem je USB nebo čtveřice tužkových AA baterií s šachtou zapuštěnou do dna šasi. Novinka o rozměrech 150 × 190 × 50 mm a váze cca 600 g je na českém trhu dostupná za cenu pohybující se okolo 6000 Kč včetně baterií. Výrobce nabízí i držáky HRM-7 a HRM-11 pro uchycení k mikrofonnímu stojanu.

Tagy Zoom Zoom V3
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY