Přejít k hlavnímu obsahu
Láska chce víc hudby v ulicích, na letní zahrádkách i koupalištích, co plánujete vy? | Zdroj: Martina Jablanovská
Láska chce víc hudby v ulicích, na letní zahrádkách i koupalištích, co plánujete vy? | Zdroj: Martina Jablanovská
redakce - St, 27.05.2020 - 10:00

Víc hudby nejen do ulic přinese Láska

Letní festivalová sezóna dostala na frak a s ní i umělci, jenž ze dne na den přišli o svá vystoupení. Pro řadu běžných občanů je to už trochu ohraná písnička, pro dost z nás, muzikantů, stále žitá realita. S rozvolňováním opatření se nicméně už postupně vracíme na pódia. Nikdo z nás si totiž neumí představit, že by jen tak seděl doma, bez možnosti podpory svých alb a projektů, do kterých jsme investovali tolik energie.

S rukama založenýma v klíně nečeká ani písničkář Láska, který je patronem projektu Víc hudby do ulic. Se svým týmem připravuje hraní v ulicích, na letních zahrádkách, koupalištích a jiných alternativních místech. Sám v rámci projektu zahraje písně ze svého nového alba, které měl původně představit na mnoha hudebních festivalech. Jeho nové album s názvem Deska vyjde v červnu letošního roku.

Na jednotlivé akce, kterými Láska bude také provázet, si hudebník pozve své hosty – kolegy i kamarády muzikanty a komiky. Potvrzené jsou již některé lokace koncertů, jako je Praha, Plzeň, Přelouč, Nymburk, Pikovice nebo Úvaly.

„Celá tahle koronakrize nám celkem překazila plány – jen za březen a duben jsme museli zrušit skoro 20 koncertů. Ale řekli jsme si, že by byla blbost sedět a čekat, až se něco stane. Tak jsme se rozhodli zkusit něco jiného, objet pár míst a zahrát přímo pro lidi venku na čerstvém vzduchu… bez vstupného, bez předem stanoveného programu, prostě jen tak pro radost. A každému je doufám jasné, že to neděláme kvůli penězům – živé hraní nám prostě chybí, to je to, oč tu běží,“ říká s úsměvem Láska, a na koncerty vybírá prostřednictvím sbírky založené u Donio.cz.

Jak se aktuálně se situací perete vy, naučila vás těžká doba něčemu novému? Dalo vám „číslo 300“ a „letní tisícovka“ novou perspektivu?

Tagy koronavirus Víc hudby do ulic Láska
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY