Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 20.07.2019 - 08:00

Vertigo: Zakk Sabbath připravují poctu sabbatovskému prvnímu albu

Příští rok uplyne půl století od vydání prvního eponymního alba britských Black Sabbath, což přimělo tribute band Zakk Sabbath, v jejímž čele stojí Ozzyho kytarista Zakk Wylde, k rozhodnutí natočit vlastní verzi sabbatovského debutu. Album s názvem Vertigo, jenž je odkazem na label Vertigo Records, u kterého originální nahrávka z roku 1970 vyšla, má mít premiéru přesně po 50 letech, tedy 13. února 2020.

Stejně jako původní album bude i Vertigo nahráváno během jednoho dne, a to plně analogovou cestou přímo na dvoupalcový pás. Ze studia má být pořízen také video záznam, jenž ve formě DVD doplní sběratelský paket složený z vinylového LP, CD a kódu pro digitální download. Společnost Magnetic Eye Records uvolní na trh pouze 500 kolekcí.

Atmosféru koncertů kapely Zakk Sabbath, hrající ve složení Zakk Wylde – zpěv, kytara, Rob „Blasko“ Nicholson – basa a Joey Castillo – bicí, přibližuje záznam skladby War Pigs, úvodního tracku slavného alba Black Sabbath Paranoid. Druhé video přináší trochu netradiční akustickou verzi songu N.I.B. (LP Black Sabbath) ve Wyldeově podání, natočeném v areálu SiriusXM Radio Studios.

Tagy Zakk Sabbath Vertigo Zakk Wylde

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY