Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Vai, Wylde a spol. hrají Bohemian Rhapsody

Při psaní skladby Bohemian Rhapsody Freddie Mercury asi netušil, jaký dopad bude tento eklekticky vystavěný song mít nejen na další kariéru kapely Queen, ale také na nastupující generaci hudebníků. K fanouškům britského kvarteta zjevně patří i „superband“ Generation Axe, jehož hlavními protagonisty jsou kytaroví ostrostřelci Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Nuno Bettencourt, Zakk Wylde a Tosin Abasi, kteří se rozhodli zařadit cover verzi Bohemian Rhapsody do koncertního setlistu.

V přiloženém záznamu ze Sands Event Center v pensylvánském Bethlehemu (listopad 208) se můžete přesvědčit, jak si čtveřice kytaristů (tentokrát bez Abasiho) doprovázená klávesami Nicka Marinoviche a rytmikou v podání basisty Peta Griffina a bubeníka JP Bouveta poradila nejen s nástrojovými linkami Briana Maye, ale také s Mercuryho zpěvem a vícehlasy převedenými do kytarových partů.

Tagy Queen Bohemian Rhapsody Steve Vai Yngwie Malmsteen Zakk Wylde

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY