Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pódiové racky Briana Maye (Queen – Rhapsody Tour US 2023)

Tým YouTube kanálu The Red Special Guitar Podcast zastihl kapelu Queen, respektive Petea Malandronea, kytarového technika Briana Maye, při přípravě na podzimní americkou část šňůry Rhapsody Tour, kterou britská ikona odehrála opět se zpěvákem Adamem Lambertem. Kromě slavného originálu kytary Red Special, jeho custom replik a tradiční sestavy  komb KAT BM AC30 Special, postavených na bázi aparátů Vox AC30 Top Boost, využíval May na těchto koncertech také dvojici racků, jejichž obsah, společně s dalšími komponenty, dokumentuje přiložené video.

Hlavní rack

Kytarový signál směřuje do treble boosteru KAT RED-18, uchyceného společně s vysílačkou Shure ADX1 Body Pack na nástrojovém popruhu, a odtud míří do anténního splitteru Shure UA844SWB-E, dvou bezdrátových rackových receiverů (jeden jako záloha) Shure AD4D AXT a masteringového čtyřkanálového parametrického ekvalizeru firmy Bettermaker s digitálním ovládáním a analogovou koncepcí, který mimo jiného slouží k eliminaci různých šumů či interferencí.

Party s kvákadlem zajišťuje rackový wah Cry Baby DCR-2SR, instalován je modifikovaný efekt Digitech Brian May v původně pedálovém formátu a dvojice procesorů TC Electronic G-Major II, přičemž každý z nich je umístěn v separátní přepínatelné smyčce (A/B). Dobíjení článků v transmitterech obstarává modul Shure SBRC RMC a celou sestavu napájí stanice Kikusui PCR1000MA nastavená na hodnotu 230 V / 50 Hz. Systém ovládají dva kontrolery (Mike Hill) umístěné na pracovišti technika.

Záložní rack

Kompaktnější záložní rack, který je někdy používán také pro kratší koncertní sety, opět obsahuje přijímač Shure AD4D AXT, tentokrát doplněný anténami Sennheiser A1031 / A 2003, wah Cry Baby DCR-2SR, dva multiefekty TC Electronic G-Major II s MIDI kontrolerem KAT a dvoupásmový stereofonní Class-A ekvalizer Elysia Xfilter. Ze záznamu se díky vstřícnému přístupu Petea Malandronea dozvíte mnoho dalších zajímavých detailů o Mayovu gearu.

Tagy Brian May Queen

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY