Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Piano Freddieho Mercuryho se vydražilo za 1,74 milionu liber

V londýnské síni Sotheby's proběhla šestidenní aukce, jejíž součástí bylo obsáhlé dědictví po frontmanovi kapely Queen Freddiem Mercurym. Mezi tisícovkami artefaktů se objevilo i zpěvákovo piano Yamaha, na němž složil některé z největších hitů, včetně známého partu z opusu Bohemians Rhapsody. Finální cena tohoto nástroje se zastavila na částce 1 742 000 britských liber (v přepočtu asi 50 milionů korun). Dražen byl také rukopis zmíněné skladby, za který nový majitel neváhal zaplatit 1,38 milionu liber, a svého kupce si našly dokonce i zahradní dveře z Mercuryho domu – tato položka měla vyvolávací cenu 25 tisíc liber a nakonec se prodala za více než 400 tisíc.

Rozprodávání Mercuryho osobních věcí, jako např. prstenu Cartier s diamanty (dárek od Eltona Johna), zlaté brože od stejného klenotnictví s nápisem „Queen No. 1“, skříňky Fabergé, stříbrného náramku s hadem, jenž měl Mercury ve videoklipu k hitu Bohemian Rhapsody, apod., příliš nepotěšilo kytaristu Briana Maye, který večer před aukcí napsal na svůj Instagram: „Zítra ... Freddieho nejintimnější osobní věci a spisy, které byly součástí toho, co jsme sdíleli tolik let, půjdou do dražby, aby byly přiklepnuty tomu, kdo nabídne nejvyšší cenu, a navždy rozptýleny. Nemůžu se na to dívat. Pro nás, jeho nejbližší přátele a rodinu, je to příliš smutné.“

Mercury v minulosti odkázal svůj dům v Kensingtonu a celý jeho obsah své blízké přítelkyni Mary Austinové. Více než 32 let po jeho smrti se Austinová dohodla se síni Sotheby's na rozsáhlé aukci, přičemž část výtěžku z této akce zamíří na charitativní účely.

Tagy Freddie Mercury Queen

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY