Přejít k hlavnímu obsahu
Našli jsme svůj vlastní hlas a koncept a rozhodli se, že debutovou písní bude West Wind. | Foto: archiv Palo Canto
Našli jsme svůj vlastní hlas a koncept a rozhodli se, že debutovou písní bude West Wind. | Foto: archiv Palo Canto
Péter Kedves -

V Palo Canto jsme našli svou vlastní pravdu

Budapešťská multikulturní techno fusion formace a producentské duo Palo Canto (Bertalan Toth a já) se snaží své posluchače nasměrovat k jejich absolutnímu vyššímu já ve snaze usídlit se v jejich duši jako přírodní medicína, podobně jako posvátný kouř hořícího palo santo. Základní myšlenkou naší tvorby je propojování posluchačů s jejich vnitřním světem prostřednictvím tance a léčivých vibrací. Hudba Palo Canto se neskládá pouze z různých kombinací organických a elektrických zvuků, ale také z hypnotických kytarových riffů, hřejivých syntezátorů, prastarých zpěvů, extatických pulsů, jemných textur a mocných rytmických beatů sloužících k nejhlubšímu prožívání okamžiku.

Náš nedávno vydaný debutový singl s názvem West Wind silně zapůsobí na každého, kdo bude sledovat jeho snové sekvenční scény natočené v horkém dýmajícím pouštním pásu. Díky vábivému zvuku mantry, kterou v písni zpívá Soma Nóvé, a rytmickému tanci jako by se slavil starodávný rituál. Není pochyb o tom, že všechny impulsy vycházející z videoklipu přimějí každého diváka, aby vstal, začal se pohybovat a nechal pulzující beaty volně procházet páteří.

Oba jsme začali poslouchat více organické elektronické hudby typu four-on-the-floor kolem roku 2020 během období covidových lockdownů. Posílali jsme si některé naše oblíbené skladby, a pak mě prostě napadlo: proč nezkusit dělat hudbu společně? Napsali a vyprodukovali jsme spoustu demosnímků a po dlouhé době jsme našli vlastní hlas a koncept a rozhodli se, že debutovou skladbou by měla být West Wind.

Lisa Lukács, režisérka videoklipu ke skladbě West Wind, zrealizovala základní myšlenku Palo Canto ve formě sentenčního extraktu – znázornila proces povznesení se do vysokého stavu sebetranscendence a extáze nejen skrze poslech, ale i skrze prožitek. Věrný svému mytologického významu přináší West Wind posluchačským uším svěží závan jarního a letního vzduchu. Skladbu masteroval Zino Mikorey (Christian Löffler, Kerala Dust, Ry X, Thom Yorke) v Berlíně, hnízdě bující techno produkce. V současné době pracujeme na našem prvním LP, kterým zveme všechny posluchače na nezapomenutelný vnitřní výlet za uzdravením.

A jaký je příběh vašeho videoklipu? Napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Palo Canto Videoklip

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Péter Kedves
Zakladatel, songwriter a manažer skupiny Belau a formace Palo Canto. Téměř 10 let se věnuje různým segmentům hudebního průmyslu: organizaci koncertů, propagaci, managementu, specializuje se na export populární hudby. Pracoval pro reklamní agentury a kulturní centrum A38. V sou…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY