Přejít k hlavnímu obsahu
Singl baby soul je protipólem k prvnímu singlu blind tomorrow, který vypráví o období deprese. | Foto: z klipu Toma Genta a Léa Sallera
Singl baby soul je protipólem k prvnímu singlu blind tomorrow, který vypráví o období deprese. | Foto: z klipu Toma Genta a Léa Sallera
redakce -

V novém klipu teepee o vnitřním dítěti exceluje herec Javid Wunsch

Dvojice teepee vydala nový singl baby soul, jehož poselstvím je být k sobě laskaví. Jedná se o další píseň z chystané desky blue moon rising, která vyjde už letos na začátku května. Příběh písně teepee vizuálně podpořili videoklipem, který natočili s berlínským týmem vedeným talentovanou dvojicí Tom Gent a Léo Saller. Hlavní role se ujal německý herec Javid Wunsch.

Baby soul se už na první poslech liší od jiných písní teepee. Je pozitivní, hravá a zvukem vzdáleně připomíná uvolněné rytmy kapely Beach House. V kontextu nové desky tematicky představuje protipól prvnímu singlu blind tomorrow, který vypráví o období deprese.

„Píseň je o vnitřním dítěti. Je o části nás, jejíž esencí je spontánnost, potrhlost a lehkost. Často ji ale bohužel ignorujeme, především pod tlakem stresu a všech povinností. Je o naší jemné stránce a o tom, jak se neustále vyvíjíme a měníme k ní postoj,“ uvádí zpěvačka a kytaristka Tereza Lavičková.

Kapela teepee, jejíž ústřední duo tvoří Tereza Lavičková a Miroslav Patočka, působí už devátým rokem. Kromě tuzemské scény je také velmi aktivní v zahraničí, kde koncertovala na řadě míst i showcase festivalů a navázala spolupráci s berlínským vydavatelstvím SPRINGSTOFF, pod kterým vydává i nový singl. Za produkcí singlu stojí britský producent Tom O. Marsh, se kterým teepee dlouhodobě spolupracují.

teepee. | Foto: archiv kapely

U příležitosti vydání nové desky teepee chystají i několik českých koncertů, 17. května zahrají v Divadle pod Lampou v Plzni, 22. května se chystají do brněnského Kabinetu Múz a 24. května budou hrát v Paláci Akropolis v Praze.

Tagy teepee

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY